×

مقاله برای انتخاب اسباب بازی فرزند خود به 10 نکته توجه کنید

برای انتخاب اسباب بازی فرزند خود به 10 نکته توجه کنید

 

هم تنوع زیاد برای اسباب بازی ها و هم کمبود وقتی برای انتخاب آن ها وجود دارد! بازی، کار بچه هاست، و اسباب بازی ها ابزار آن ها. از اولین تلاش کودک برای گرفتن یک جغجغه تا کنترل پیچیده ترین بازی کامپیوتری توسط یک نوجوان، استقلال، تمرکز و مهارت های حرکتی، اجتماعی و زبانی به وسیله اسباب بازی ها به کودکان آموزش داده می شود. اسباب بازی ها می توانند کنجکاوی را تحریک کرده، به کودک بیاموزند که چگونه انتخاب های عاقلانه داشته باشد.

 

 

 

بهترین اسباب بازی ها آن هایی هستند که حواس بیشتری را درگیر کرده و به کودک شانس این را بدهند که منشأ یک اتفاق باشد. یک کودک خردسال با ضربه ای که به یک توپ که کف اتاق است می زند، کشف می کند که نه تنها توپ قل می خورد بلکه موزیکی هم نواخته می شود! او تحریک می شود که خود را بکشد و به آن برساند و دوباره آن کار را تکرار کند. اسباب بازی هایی که خلاقیت را به هنگام بازی با آن ها پرورش می دهند، مدت های طولانی قابل استفاده و لذت بخش خواهند بود.

موقع انتخاب اسباب بازی برای یک کودک به دقت در مورد اسباب بازی و کودک فکر کنید. اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که از لحاظ مرحله تکاملی کودک مناسب بوده، بر اساس مهارت هایی باشد که کودک آن ها را دارا ست, در عین حال کمی هم چالش برانگیز باشد. کودک شما در حال حاضر از چه بازی ای لذت می برد؟ ابزار هایی (اسباب بازی هایی) در اختیار او قرار دهید که به او کمک کند که بازی مورد علاقه اش را بهتر انجام دهد.

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که کودک بتواند با دوستانش شریک شود، در عین اینکه به تنهایی هم از آن ها لذت ببرد. شما در صورتی در مورد نحوه تفکر و احساس فرزندتان می فهمید که با او جوش بخورید و بازی کنید. این خاطرات است که یک عمر باقی می ماند. به خاطر داشته باشید که شما بهترین اسباب بازی ای هستید که کودک شما می تواند داشته باشد.

1. چه چیزی را به فرزندم یاد خواهد داد؟

2. آیا توجه فرزندم را به خود جلب خواهد کرد؟

3. آیا بی خطر است؟

4. آیا ظاهر و صدای آن برای من آزار دهنده است؟

5. آیا خلاقیت و تعامل اجتماعی را پرورش می دهد؟

6. آیا غیر جنگی و پرخاشگرانه است؟

7. آیا هماهنگی بین چشم و دست و مهارت های حل مسئله را بهبود می دهد؟

8. آیا برای هر دو جنسیت پسر و دختر مناسب است؟

9. کدامیک از حواس را تحریک می کند؟

10. آیا من نیز از بازی با آن لذت خواهم برد؟

چاپ
نویسنده: بازیجو
تاریخ انتشار: 1392/10/12 22:16:44