×

مقاله تاثیر ورزش بسکتبال بر افزایش قد در کودکان بالای 3 سال

تاثیر ورزش بسکتبال بر افزایش قد در کودکان بالای 3 سال


دانشمندان به این علم دست یافته اند که ورزش بسکتبال تاثیر مستقیم بر افزایش قد کودکان و نوجوانان دارد به طوری که اگر فرزندان شما به صورت منظم و هماهنگ و تحت نظر مربی مجرب باشند میتوانند رشد قد کافی داشته باشند اگر رشد قد فرزندان شما کند است این ورزش میتواند مشکل کوتاهی قد فرزندان شما را ترمیم کند ورزش بسکتبال در واقع یک نوع ورزش کششی و ارتفاعی است که میتواند به تنهایی هورمون رشد را تحریک کرده و باعث افزایش ترشح این هورمون شود که موجب رشد قد فرد شود و اگر فرزند شما قد کوتاهی دارد بهتر است زودتر به فکر درمان کوتاهی قد فرزندتان باشید.

و بهتر است که هورمون رشد بعد سن 20 سالگی تقریبا متوقف میشود که بهتر است قبل از سن 20 سالگی به فکر ترمیم کوتاهی قد فرزندانتان باشید.

حال سوال اینجاست که ورزش بسکتبال چگونه به افزایش قد کمک میکند؟

ورزش مناسب و تغذیه صحیح با رژیم غذایی متعادل میتوانید ماده ای به نام هورمون رشد ترشح کنند که مسئول رشد یک فرد است. هنگامی که شما تحت نظر یک مربی تمرین کنید فعالیت ورزش به دلیل اینکه به صورت ارتفاع است این نوع فعالیت در ترشح هورمون رشد کمک بسزایی میکند که موجب افزایش قد میشود.

اولین نوع ورزش در بسکتبال دربیل توپ است که با اصول اولیه شروع به کار میشود از این رو که شما وقتی توپ را داخل سبد می اندازید به دلیل وجود حرکت کششی در دست ها عضلات شروع به تحرک و ورزش میکنند که موجب کش امدن عضلات شده و در نتیجه قد فرزندتان به صورت چشمگیری رشد میکند.

نوع بعدی ورزش در ورزش بسکتبال به این صورت است که شما برای پرتاب توپ مجبور به پرش هستید این پرش به عضلات پای شما کمک میکنند تا بتوانند به راحتی رشد نمایند.

نوع دیگر ورزش در ورش بسکتبال به این صورت است که شما وقتی میخواهید توپ را از رقیب بگیرید مجبور به صرف انرژی خواهید بود که این انرژی صرف شده هورمون رشد شما را تحریک میکند و این تحریک شدگی موجب افزایش تحرک در تولید هورمون رشد میشود که میتواند در شد قد شما موثر باشد.

در واقع ورزش بسکتبال یک نوع ورزش کششی است که باعث تحریک هورمون رشد میشوند که به بدن شما کمک میکند که رشد قد شما افزایش یابد و دارای قد مناسب باشید.

فقط بهتر است بدانید که اگر میخواهید این ورزش را شروع کنید رژیم منظم به همراه ورزش منظم داشته باشید تا بتوانید قد دلخواه خود را کسب نمایید.

سایت بازیجو خوشبختانه دستگاه بازی بسکتبال که به چند مدل کوچک و بزرگ را در میان محصولات خود دارد که میتوانید با خرید سبد بسکتبال و به همراه خرید توپ بسکتبال این ورزش را در منزل یا حیات انجام دهید و مجبور نشوید برای افزایش قد خود یا فرزندانتان راههای طولانی تا باشگاهها طی نمایید میتوانید برای خرید سبد بسکتبال به قسمت محصولات مراجعه کنید و این ورزش دوست داشتنی و کششی را خریداری نمایید.
چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1395/08/13 19:44:52