×

مقاله سخنان بارزش بزرگان در مورد سبک زندگی

سخنان بارزش بزرگان در مورد سبک زندگی

در مسیر جاده ها که علائم راهنمایی و رانندگی نصب شده و راننده را از بروز خطرات احتمالی آگاه می سازد و تا حدی از وقوع تصادفات جلوگیری می شود به نظر من در مسیر زندگی هم علایمی وجود دارد که اگر کسی به این علایم توجه کند از بروز بسیاری از

سوء تفاهم ها و اختلافات و درگیری ها و تنش ها تاحدی کاسته خواهد شد این علایم مثل چراغ راهنما می تواند مهم باشد نام کلی به این علایم سخنان با ارزش بزرگان تمام دنیا می باشد برای مثال به چند مورد اشاره می کنیم .

1 :  میزان انسانیت و کرامت یک شخص از طرز برخورد او با افراد ی که  تا به حال برای او کاری نکرده اند تعیین و ارز یابی می شود .   روزنامه نگار مشهور آمریکایی (آن اندرز)

2 :  اعتماد – قول – رابطه – قلب   .  این چهارعنصر بسیار با ارزش هستند هرگز در زندگیتان اقدام به شکستن این عنصرها نکنید برای اینکه شکسته شدن این عناصر به هیچ وجه صدا ندارند ولی به شدت درد ناکند . (چارلز دیکنز)

3 : سه چراغ راهنمای مسیر زندگی عبارتند از :

1 – ارتباط انسان با محیط پیرامونش که در ا زندگی می کند .

2 – رابطه انسان با انسانهای دیگر که در میانشان زندگی می کند .

3 – رابطه انسان با خودش .

این سه مورد را باید حتما در زندگی خود بیابید و  علت و معلول آن ها را پیدا کنید . (سامرست موام) 

4 : به هیچ عنوان خود را فردی شکست خورده تلقی نکنید این برداشت غلط از خود خیلی خطرناک است برای اینکه ذهن همیشه کوشش خواهد کرد این تصور را به اثبات برساند . نویسنده آمریکایی ( نور من وینسنت پیل )

5 : شجاع و دلیر باش حتی اگر این خصلت را نداشتی وانمود کن که هستی چرا که هیچ کس قدرت تشخیص آن را ندارد که درک کند ، تو شجاع نیستی . موسیقی دان آمریکایی (جکسون براون )

6 : مردم جهان به دو  گروه  تقسیم می شوند . گروه اول مردمی هستند که گفتنی های زیاد و بارزشی دارند ولی قادر به  بیان آن نیستند و گروه دوم مردمی هستند که حرف باارزشی برای گفتن ندارند ولی همیشه در حال حرف زدن هستند .  (رابرت فراست )

 7 : یک عمر برای پیدا کردن کسی که بتواند ما را درک کند و همانگونه که هستیم  بپذیرد تلاش می کنیم در آخر درمی یابیم که از همان ابتدای راه همان کس ،غیر از خودمان کس دیگری نیست . نویسنده آمریکایی (ریچارد باخ)

8 :  سعی کردند ما را دفن کرده و از شرما خلاص شوند غافل از این بودند که ما بذر بودیم . سیاستمدار آرژانتینی (ارنستو چه گوارا )

9 : زندگی مملو از حقایقی است که میشود فهمید ولی به هیچ وجه نمی توان فهماند . (آلپاچینو)

10 : اگر خواستید در مورد فردی اظهارنظرکنید اولا به هیچ وجه اصلا این کار را  نکنید دوما اصلا اظهار نظر ندهید سوما قطعا اظهار نظر نکنید رابعا حق این کار را ندارید . برای بار صدم هم راجع به شخص اظها ر نظر نکنید اما اگر در صدو

یکمین بار لازم شد راجع به کسی حرفی بزنید همان گونه حرف بزنید که دوست دارید در مورد شما همان طور اظهار نظر کنند .

11 : ای بشر ! قدر و قیمت خود را دریاب به اندازه ای گران هستی ، که فقط خالق بی همتا قدرت خریدنت را دارد ، پس خود را به قیمت حسرتی تلخ ، به تاراج نده .

12  : عشق این نعمت  با ارزش که خالق منان در وجود تو  به ودیعه قرار داده آن را  به راحتی  برای هرکسی خرج نکن زیرا هر کسی لیاقت آن را ندارد . (اریک امانونل)

13 :  مردم دیاری که همه می لنگند در آن دیار به کسی که راست راه می رود می خندند . (چارلین چاپلین )

14 : زبان این عضو  بدن دارای هیچ استخوانی نیست ولی چنان قدرتمند است  که می تواند قلبی را در هم بشکند پس مواظب حرفهایتان حتما باشید .

15 : اگر کسی نامت را بر زبان نمی آورد بی شک بدان نامت برای دهانش خیلی بزرگ است .

16 : نگرانی ، یک اتلاف وقت به تمام معناست زیرا نمی تواند چیزی را تغییر دهد فقط خوشحالیتان را ازشما می ستاند و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند .

17 : عاقبت روزی به حکمت همه اتفاقات زندگیتان پی خواهید برد پس فعلا به سر در گمی ها لبخند بزنید و در میان اشک بخندید و همیشه به خودتان خاطر نشان کنید که پشت هر حادثه ای دلیلی پنهان شده است .

18 :  سکه ها  دارای سرو صدا هستند اما اسکناس های کاغذی همیشه ساکتند پس زمانی ارزش شما زیاد  می شود که ساکت و فروتن باقی بمانید

19 : روابط همانند پرندگان هستند ، اگر آنهار ا محکم  نگهدارید ، می میرند آگر خیلی سست نگهدارید می پرند . اما اگر آنها را با مراقبت و دقت نگهدارید ، برای مادام العمر کنارتان خواهند ماند . 

20 : زمانی انسان به آرامش  می رسد که بتواند با خودش کنار بیاید و به توافق برسد .

بار الاها !  نمی گویم که دستم را بگیر چراکه عمریست گرفته ای حرف من این است که مبادا مبادا دستم را رها کنی .

 


چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1395/09/13 22:39:45