×

مقاله ایده هایی برای مرتب کردن کشو و کمد اتاق نوزاد

ایده هایی برای مرتب کردن کشو و کمد اتاق نوزادنی نی یاری، صدیقه حیدری: هرکسی دوست دارد اتاق نوزادش تمیز و مرتب باشد. لباس ها و وسایل به هم ریخته نوزادان باعث خشم و عصبانیت شما می شود; گاهی این مساله دلیلی برای اختلافات بین شما و اعضای خانواده تان می شود چون آن ها هرگز وسایل درهم و برهم را دوست ندارند. پس با ما همراه باشید تا با بی نظمی و شلختگی خداحافظی کنید.

وقتی هرچیزی سرجای خود باشد احساس شادی و آرامش می کنید. اگر شما درباره اینکه چه طور کشو و کمد یا وسایل ضروری نوزادتان را مرتب کنید نگران هستید، نگران نباشید، می توانید با استفاده از این مقاله راهنمایی های مفیدی دریافت کنید. قبل از شروع ابتدا درباره وسایلی که بیشتر در اتاق نوزاد استفاده می شوند صحبت می کنیم.
وقتی شما نوزادی داشته باشید معمولا چیزهای زیادی اطراف خود دارید همچون لباس نوزاد، حوله، کلاه، پوشک بچه، کرم و دستمال مرطوب، شیشه شیر، ملحفه، پتو، دمپایی، دستکش، جوراب ، وسایل زمستانی و تابستانی و خیلی از موارد دیگر. نکته مهم جایگذاری همه این ها به روش بهینه است.

 

ایده های مرتب کردن کشو در اتاق نوزاد

مرتب کردن کشو

ایده های مرتب کردن کشو نوزاد

اولین روش برای مرتب کردن وسایل استفاده از کشو است. کشوی نوزاد معمولا با قفسه های مختلف در دسترس است. می توانید هر قفسه را یا طبقه را به وسیله خاصی اختصاص دهید مثلا یک قفسه برای پوشک و دستمال مرطوب،  طبقه ای برای کلاه، دستکش و جوراب، طبقه ای برای پتو و ملحفه، قفسه ای برای لوسیون و کرم و لوازم بهداشتی و غیره.

 

ایده هایی برای مرتب کردن کمد نوزاد

2
وسیله دیگری که می توانید برای اتاق نوزاد استفاده کنید یک کمد است.وسایلی همچون پوشک، لباس ها، لوسیون و غیره  را طوری بچینید که بر حسب استفاده روزانه به سادگی قابل دسترسی باشد. تعدادی سبد برای دسترسی وسایل ضروری در قسمت پایین گنجه اضافه کنید.

 

سازماندهی وسایل نوزاد در کشو

3
می توانید از کشوی بزرگ با قسمت بندی مناسب برای نگهداری وسایل استفاده کنید، در هر بخشی تنها یک وسیله را نگه دارید، طوریکه وقتی کشو را باز می کنید فورا وسیله مورد نظرتان را پیدا کنید. برای لباس ها به فضای بزرگی نیاز دارید درحالیکه برای لوسیون ها و کرم ها بخش کوچکی کافی است. پتو، روتختی، لباس ها یا وسایل دیگری مشابه این ها به این روش فضای کمتری اشغال می کنند. می توانید کشوی ساده تان با اضافه کردن جعبه هایی در اندازه های مختلف به کشوی تکه تکه شده تبدیل کنید.

 

ایده مرتب کردن وسایل با سبد

4
ایده آسان و جالب دیگر برای مرتب کردن همه وسایل نوزادان استفاده از سبد در قفسه هاست. هر سبد تنها برای یک وسیله استفاده می شود. همچنین اگر همه سبدها شبیه هم هستند می توانید روی هر سبد یک برچسب نام بچسبانید ، این به شما کمک می کند تا هر وسیله ای را زودتر و آسان تر پیدا کنید.  

 

سازماندهی اتاق نوزاد

امیدواریم این ایده ها به شما کمک کنند، فراموش نکنید بعضی فضاها در کمد، کشو یا گنجه باید خالی باشند تا در صورت لزوم وسایل جدید را در آن ها اضافه کنید، این قاعده انعطاف پذیری نامیده می شود. برای مرتب کردن اتاق نوزاد ، کمد و کشوی نوزادتان را هر هفته یا هرماه پک کنید و وسایل غیر ضروری را بردارید و وسایل جدید را اضافه کنید.

ایده های مرتب کردن کشو و اتاق نوزاد
چاپ
نویسنده: نی نی یاری niniyari.c
تاریخ انتشار: 1394/07/28 12:24:40