×

مقاله تغذیه و افزایش درصد هوش جنین سری اول

تغذیه و افزایش درصد هوش جنین  سری اول


طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان انگلیسی غذا می تواند تا آن هنگام که مغز کودکان در حال رشد است تاثیر بسزائی در ذهن جنین بگذارد پس از آنجا که اگر مادری بخواهد فرزند باهوش داشته باشد باید به تغذیه خود در دوران بارداری اهمیت بیشتری بدهد .
در دوران بارداری که جنین به سلامت رشد خود را طی می کند اگر ماردان باردار بتوانند از تغذیه مناسب و مشخصی پیروی کنند یعنی از میوه ها و غذاها و سبزیجات مرثر در افزایش درصد هوش تغذیه کنند حتما در آینده فرزندی باهوش خواهند داشت.
خوردن چه موادی و انجام دادن چه اقداماتی در دوران بارداری و پس از آن تاثیر فراوانی در ذهن کودکان دارد ؟
 قبل از هر چیز مادرباردار باید از آرامش کامل برخوردار باشد زیرا خود آرامش هم در فزایش هوش جنین بی تاثیر نیست  لازم به ذکر است که بخش اعظم رشد مغز جنین  پس از تولد  ادامه می یابد پس حفظ آرامش باز هم باید رعایت شود .
کندر - جویدن کندر هر روز به مقدار یک نخود  فقط از هفته دوازدهم تا چهاردهم می تواند در افزایش درصد هوش جنین فوق العاده مؤثر واقع شود ولی اگر از آن دوره مشخص شده در خوردن کندر زیاده روی شود باید منتظر بروز عوارض خاص آن بود .
 ماساژ  نوزاد – بلا فاصله پس از تولد نوزاد اگر مادر فرزنده تازه متولد شده خود را به آرامی و ملایمت لمس و ماساژ دهد در تقویت ذهن کودک تاثیر دارد .
ورزش  – مادران باردار در دوران باداری حتما باید در برنامه روزانه خود نرمش و ورزش متعادل را نیز بگنجانند زیرا بر افزایش توان زایمان طبیعی و هم در وزن طبیعی نوزاد تاثیر می گذارد .
دخانیات – مصرف دخانیات سلامت جنین را به طور کامل به خطر می اندازد زیرا از رسیدن اکسیژن به جنین جلوگیری کرده و جلوی رشد او را که در نهایت به کم وزن بودن نوزاد می انجامد  و همچنین اثرات بسیار منفی و جبران نا پذیر در مغز جنین گذاشته و بعد از تولد نیز نوزاد دچار انواع بیماری مخصوصا انواع تشنج واقع می شود متناسب با نوع ماده مخدری که خانم باردار مصرف می کند عوارض ناشی از آن نیز متفاوت می باشد  و حتی امکان دارد سقط جنین و یا مرده زائی اتفاق بیفتد .
موسیقی – صدای خواندن قران بسیاربسیار در تقویت هوش جنین تاثیر چشمگیری دارد
عطرها – بوکردن عطر گل محمدی و گل بهار نارنج و هل در ازدیاد هوش جنین ماثر بوده و همچنین اگرمادر لیمو را هم بوکند علاوه بر افزایش هوش جنین در رفع ویار او نیزمؤثرمی باشد.
 کولین – کولین یک  نوع  ترکیب فسفولیپیدی می باشد کارش در بدن مواد حل شده در چربی را منتقل و چربی ها را امولیسه کرده تا بتواند میسقیما روی پیام های عصبی تاثیر گذاشته و و توان درست کردن و رها کردن استیل کولین (انتقال دهنده عصبی که در کنترل و توان ذهن مربوط می بشد . به سرعت اتفاق بیفتد در غذا های چرب یافت می شود و بیشترین تاثیر آن در تقویت ذهن می باشد دکترا کالج کارولینای شمالی ازحان داشته اند که اگر مادر بردار در رژیم غذایی خود کولین را نیز بافزاید توان ذهنی فرزند خود را در مراحل بعدی زندگی او افزایش داده است .
لطفا ادامه را در سری دوم دنبال کنید .چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1396/07/24 12:35:21