×

مقاله شکل گیری شخصیت کودکان توسط بازی سری سوم

شکل گیری شخصیت کودکان توسط بازی  سری سوم-    کودکان وقتی دربازی های گروهی همسالان نقشی یا تکلیفی را بر عهده  می گیرند درمی یابند که در آینده نیزمسؤلیت پذیر بار بیایند .
-     کودکی که گرفتار فقر بازی شده باشد متاسفانه درگیر اختلالات یادگیری نیز می شود اهمیت بازی در ارتباط با فعال سازی سلول های مغز بیشتر بوده و باعث ایجاد ارتباط سلولی شده و در این هنگام قدرت یادگیری افزایش می یابد  .
-    کودک انسان نیز توسط بازی از دوران کودکی شروع به آموختن مهارت های زندگی می کند .
-    توان  تسلط یافتن بر روش بازی در اسباب بازی های مناسب سن کودکان ، اعتماد به نفس را در آنها تقویت کرده  و  اسباب بازی های که روش بازی سخت داشته و مناسب سن آنها نیست  چون خارج از توان ادراکی آنهاست باعث از دست دادن حس خلاقیت  و بروز نا امیدی در کودکان می شود .
-    ایجاد روابط اجتماعی خوب و انعطاف پذیری از مهمترین مواردی است که کودکان باید فرابگیرند که بازی با اسباب بازی ها این امکان را برای آنها فراهم می سازد  .
-    چون فرا گیری هنجار های اجتماعی درکودکان نیاز به زمان بیشتری دارد  بنابراین مهارت درک مفاهیمی مانند خوش رفتاری ، شراکت ، تقسیم کردن ، رعایت نوبت ، خوش خلقی   را کم کم  به دست می آورند پس وظیفه والدین و مربیان فقط نشان دادن حد و مرزها به کودکان می باشد   .
-    ارتباط ایجاد شده میان کودکان و والدین (بازی )آنها را بیشتر اجتماعی بار می آورد .
-    پرداختن کودکان به کشیدن نقاشی و موسیقی بیشتر خلاقیت کودکان را تقویت می کند .
-    اشیاء تیز و برنده را از دور و بر کودکان نوپا دور کنید .
-    همه اسباب بازی های کودکان را به یک باره در اختیارشان قرار ندهید زیرا از بازی با آنها زده شده و اقدام به شکستن آنها می کند .
-     توقع داشتن نظم و انظباط و سخت گیری برای اجرای آن در کودکان نوپا به نظر کار اشتباهی می باشد .
-    کودکان نوپا که توان بازی با دیگر کودکان را ندارند بنابر این والدین باید هم بازی آنها شوند .
-    کودکان با نحوه اداره بازی و تفکرات خلاقانه خود ، چگونگی شکل گیری شخصیت خود را در معرض نمایش قرار می دهند.


چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1396/08/14 13:35:56