×

مقاله پستانک

پستانکبرای شما که به تازگی صاحب فرزند شده اید ساکت کردن نوزاد در اولویت ترین مسئولیت های شما قرار دارد در این هنگام  فرزند شما نیاز وافری به پستانک دارد توجه پستانک نمی تواند جای تغذیه های دیگر را بگیرد بلکه برای سرگرم کردن  او مناسب می باشد و در ضمن مکیدن پستانک از مکیدن انگشت شست خوب است زیرا مکیدن انگشت شست باعث قود افتادن کام نوزاد شده و این باعث می شود تا در بزرگ سالی از تلفظ صحیح بعضی از کلمات محروم شود .
 در مورد پستانک  چه مواری را باید رعایت کرد ؟
1 : بند پستانک را دراز انتخاب نکنید زیرا امکان خفه شدن نوزاد را به همراه دارد
2: پستانک را زمانی که زمین افتاد با دهان خود تمیز نکنید زیرا باکتری هایی در دهان افراد بالغ وجود دارند که می توانند از طریق پستانک به دهان نوزادان انتقال یافته و باعث ایجاد حفره هایی در دهان آنها ب شوند .
3: به محض دیدن خراش یا ترک در پستانک آنها را عوض کنید .
4 : هرگز پستانک زمین افتاده را قبل از استریل در دهان نوزاد قرار ندید زیرا باعث مبتلا شدن او به عفونت و اسهال می شود .
به نظر کارشناسان بیماری هایی مانند اوتیسم و سرطان و دیابت ناشی از وجود پلاستیک در دندان گیر ها و پستانک ها می باشد چون باعث ختلالات هورمونی گشته و نوزاد را به انواع بیماری های مزمن  مبتلا می کند متخصصان انجمن شیمی امریکا در پی تحقیقات و آزمایشات خود در مورد مشهورترین  برندهای دندان گیر و پستانک جهان به این نتیجه رسیده اند که در ساخت امحصولات دندان گیر ها و پستانکها وبطری های آب معدنی و ظروف یک بار 100%مصرف  مواد سمی و شیمیایی خطرناک  به کار رفته است و در تلاشند تا از به کار گیری این مواد اولیه جلوگیری کنند .
نام یکی از مواد سمی موجود در دندان گیر و پستانک BPA بیسفنول می باشد که این مواد سمی در آینده  منجر به مبتلا شدن به سرطان پروستات و سرطان سینه و همچنین بلوغ زود رس می شود   .
اگر به ناچار مجبور به استفاده از وسایل پلاستیکی شدید برخی از شرکت ها برچسب بدون ماده  بیسفنول BPA  را روی محصولانت خود چسباده اند  می توانید تهیه کنید .
زمانی که نوزاد دندان در می آورد علاقه زیادی به گاز زدن  یا جویدن اشیاء سفتی دارد تا از این روش خوارش لثه هایش را برطرف کند .
دندان پزشکان معتقداند  برای نوزادان استفاده از سرشیشه ها و پستانک های ارتودنسی  خیلی خوب بوده زیرا با مکیدن این سرشیشه هاو پسانک ها  که تاشو و متقارن و متناسب بوده و با  بزرگ شدن کام هماهنگی داشته و آسیبی به لثه ها دندان های آنها وارد نمی  کند  و یک ویژگی آنها این است که اگر واژگون هم بافتند باز  همان ویژگی های خود را دارا هستند .
محکم تر از پستانک لاتکس نوعی پستانک هستند که بدون بو و مزه  بوده و نام آنها پستانک های سیلیکونی می باشند که خیلی دوام زیادی دارند. همه پستانک ها  از لحاظ بهداشتی با سرپوش بوده و دارای منفذ می باشند تا بتوان آنها را با بخار استریل کرد و همچنین از لحاظ ایمنی دارای دسته حلقوی و سوراخهای هوا در بدنه بوده برای اینکه  پوست حساس کودک از تحریک آن در امان بماند .
دندانگیر های که از جنس چوبند در زمانی که کودک دندان درمی اورد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد تا کودک با گاز زدن آن خوارش لثه های روی دندانهارا که در ان قسمت در حال سر بر آوردن هستند را برطرف کنند مزایای این دندانگیر ها این است که کاملا طبیعی بوده و از هیچ ماده شیمیایی در آن به کار نرفته و همچنین با بدن نوزاد سازگاری دارند (نوزادان به عفونت و اسهال مبتلا نمی شوند ) و به اندازه کافی هم سفت می باشند و امکان شکسته شدن آنها خیلی کم می باشد .چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1396/06/19 05:01:19