×

مقاله راهنمای بازی با نوزاد

راهنمای بازی با نوزاد بازی اساسی ترین راهی است که یک نوزاد یا کودک با آن دنیای پیرامون خود را می شناسد. بازی به کمک والدین، راه فوق العاده ای برای رشد زبان کودک هم خواهد بود.

به عنوان یک پدر و مادر شما بهترین همبازی کودک خود هستید پس سعی کنید هر روز زمانی را صرف بازی با هم کنید.

 

baby-playing-with-toys

 

- نوزادان بازی های فیزیکی را خیلی دوست دارند به ویژه زمانی که به آرامی صورت آنها را غلغلک می دهید و یا انگشتان دست و پای آنها را می شمارید.

- زمانی که نوزادتان کمی بزرگتر و  قوی تر شد به او اسباب بازی هایی برای بازی بدهید( البته اسباب بازی هایی که از نظر ایمنی مطمئن بوده و در دهان کودک نرود) و برای او در مورد اشیا صحبت کنید.

- بازی های زیادی با صدا برای نوزاد بسازید تا بفهمد چه اتفاقی در پیرامون او می افتد، مثلا “بووووم بووووم ” برای موقعی که ماشینی را به جلو حرکت می دهید. به این ترتیب  کودک شما صداهای معنادار زیادی را می شنود و می فهمد که گوش کردن به صداها لذت بخش است.

- نوزاد و کودک شما از همان کودکی شنیدن اشعار و داستان های ریتمیک را دوست خواهد داشت.

- بازی هایی مانند زیر چشمی نگاه کردن همیشه برای کودک دوست داشتنی است و هیچ وقت تکراری نمی شود.

- لازم نیست که اسباب بازی های زیادی برای بازی داشته باشید.، کودک شما می تواند با اشیاء ساده و ایمن که در هر خانه ای هست هم بازی کند.

- وقتی که کودکتان بزرگتر می شود تلاش نکنید همه چیز را در طول بازی به او یاد بدهید. او رفته رفته همه چیز را خواهد آموخت اگر اجازه دهید که انتخاب کند و شما تنها از او پیروی کنید.

 

چاپ
نویسنده: نی نی یاری niniyari.c
تاریخ انتشار: 1394/07/22 15:59:47