×

مقاله میزان تاثیربازی بااسباب بازی درهردوره سنی کودکان سری هفتم

میزان تاثیربازی بااسباب بازی درهردوره سنی کودکان سری هفتم


- روپولی  و فواید آن : آموزش  پایه ریزی بده بستان و معامله و قوانین اقتصاد به کودکان
: بازی بسیار قدیمی بوده و طراحی های مختلف دارد  باینکه امروزه تنوع بازی ها زیاد است بازی روپولی باز هم توانسته محبوبیت خود را در میان طرفداران خود حفظ کند برای پسران  به شکل انگری بردز و برای دختران طراحی به شکل صورتک پرنسس های کارتونی می باشد
- چفتو : این اسباب بازی مناسب کودکان زیر 3 سال می باشد . قطعات از نوع پلاستیکی نرم است  وقتی کودکان انها را به دهان خود برده و با دندان نگه می دارند به دندان های آنها آسیبی وارد نمی شود کودکان به کمک این قطعات سازه هایی را درست می کنند و.
- تانگرام : یکی دیگر از انواع اسباب بازی هایی که مناسب سن کودکان 3 ساله است بازی با تانگرام می باشد در این بازی از قطعات نازکی که از جنس ام دی اف  هستند را همراه  با کارت های تصویر دار که شکلهای هندسی مخصوصی دارند را کودکانی که این بازی را  انجام می دهند توسط قطعاتی که در دست دارند را مشباه عکس روی کارت را بساازند امکان دارد بازی به صورت رقابتی برگزار شود مهم ترین هدف بازی تقویت بنیه ذهنی کودکان و شناخت اشکال هندسی می باشد .
- جورچین مثلثی توجه : کار بران عزیز توصیه ما به شما این است که از این اسباب بازی برای کودک کم سن سالتان تهیه کنید هدف این اسباب بازی بالابردن قدرت تمرکز و تفکر برای حل مسئله در فرزندتان می باشد .
 : اسباب بازی جورچین مثلثی همانطور که از اسمش پیداست  از یک صفحه و 9 قطعه تشکیل شده است که توسط این قطعات مثلث ساخته می شود .
- دست به دست: این بازی بسیار بازی سرگرم کننده است که باعث می شود کودکان ساعات مدیدی را مشغول آن شوند و همچنین کودکان می توانند دسته جمعی این بازی را بکنند در این بازی سرعت و تمرکز و دقت عمل کرد کودکان ارزیابی می شود روال بازی به این ترتیب است که کودکان برای درست کردن یک عدد هشت انگلیسی باید قطعات همرنگ را دست به دست کرده تا همبازی او بتواند در مدت زمان خیلی کم شکل هشت را کامل بسازد آن وقت برنده معرفی می شوند و گروه دیگر که عقب مانده است بازنده محسوب می شود.
- ماسه بازی : شن بازی از زمانهای قدیم هم مورد علاقه کودکان بوده و تا این زمان هم محبوبیت خود را حفظ کرده است قطعات این اسباب بازی حدودا بیست قطعه می باشد شامل : وردنه ،قلم ، کاردک و غیره می باشد و مهارت تسلط بر انگشتان را کودکان از بازی با شن به دست می آورند .
- پازل طبقه ای انسان :این بازی برای دره سنی پایین طراحی شده است این اسباب از سی قطعه تشکیل شده است که در پنج پازل متفوت جا سازی شده است این پازل ها به صورت اجزای بدن انسان طراحی شده تا بچه ها بتوانند اطلاعاتی کاملی در مورد بدن خود کسب کنند .
- بندک : این سرگرمی از دویست و پنجاه قطعه تشکیل شده است حودودا در پنج رنگ متفاوت طراحی شده است بچه ها بدون داشتن محدودیت در حین بازی می توانند متناسب با خلاقیت خود این قطعات را به هم وصل کرده و اشکالی را ایجاد کنند . 
-شاتل فضا پیما: کودکان و نوجوانانی که علاقه دارند تا از شاتل هواپیما اطلاعاتی درمورد بدنه شاتل و وظیفه خدمه و پرسنل فضا پیما را کسب کنند می توانند از طریق این اسباب بازی به خواسته دل خواه خودشان دست یابند .
 لطفا ادامه مطلب را در سری  هشتم دنبال کنید چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1396/06/16 09:41:18