×

مقاله در هنگام خستگی چه بازی هایی با کودک انجام دهیم؟

در هنگام خستگی چه بازی هایی با کودک انجام دهیم؟
شاید شما هم مثل اغلب پدر و مادرها فکر کنید تنها وسیله سرگرم کننده کودکتان در هنگام خستگی شما، تلویزیون است. خیر! در این مقاله با راه های سرگرم ساختن کودک در هنگام خستگی آشنا شوید.

۱) پازل: پازل های مناسب با سن او را تهیه کنید و یا تصویر یا عکسی را که خیلی به آن علاقه مند است به صورت پازل در آورید و از او بخواهید آن را برای شما درست کند . حتی شما می توانید یکی  از عکس های خودش یا خانوادگی تان را با کاتر ببرید و تبدیل به پازل کنید.

2) توپ بازی: شما در دروازه بنشینید و فرزندتان به سمت شما پنالتی بزند.

3) نقشه خوانی: یک نقشه جلو او بگذارید و از او بخواهید بر اساس نوع نقشه جاده اصلی ؛ بزرگراه ها ، کوه ها ، پل ها ؛ رودخانه ها و یا پارک ها را مشخص کند. اگر کودک سواد هم ندارد می توانید از او بخواهید به دنبال رنگ های مختلف بگردد یا کوه ها را پیدا کند.

4) نامه بنویسی: اگر در سنین بالاتر است از او بخواهید که نامه ای برای دوستان یا فامیل یا اعضاء خانواده بنویسد و تمام کارهایی را که در طول هفته انجام داده و اتفاقات جالب را بنویسد اگر در ستین پایین تر است از او بخواهید نقاشی آن را بکشد.

5) پرچم: از او بخواهید تا پرچم کشور یا یک نقاشی روی یک تکه کاغد بکشد . حالا چوبی به آن وصل کنید و برای او پرچم درست کنید ، حالا از او بخواهد با زمزمه آهنگ مورد علاقه اش رژه برود.

6) کاردستی درست کنید: از او بخواهید تا برای شما یک کاردستی مثلا کلاه و یا کارت تبریک درست کند وسایلی مثل قیچی در اختیار او قرار ندهید .اگر کوچکتر است خودتان به کمک او بروید . خیلی اوقات با بریدن کاغذ با دست هم می توان کاردستی های خلاقانه ساخت.

7) از شب قبل برای روز هایی که مشغله زیاد دارید فکر کنید . بچه هم جزو وظایف ماست پس برای او هم برنامه ریزی مخصوص به خود داشته باشید.
چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1393/04/31 16:51:11