×

مقاله انواع اسباب بازیهایی مناسب زیر 2 سال

انواع اسباب بازیهایی مناسب زیر 2 سال


نوزادان چون نزدیک بین هستند باید اسباب بازی هایی خریده شود که بتوانند با دستان خود آنها را نگه دارند این کمک شایانی برایش می کند که بتوانند در آینده سریع تر چیزی را در دستان خود بگیرند
 کودک وقتی وارد سن 6 ماهگی می شود به این توانایی می رسد که با چرخاندن مچ دست خود بتواند دیگر زوایای اسباب بازی را که در چنگال خود گرفته است را نگاه کند
چون با صداها ی مختلف و ملایم سرگرم می شوند اسباب بازی ها آنها اگر صدا دار باشد علاقه زیادی برای داشتنش نشان می دهند  .
اگر به آنها یک جغجغه داده شود شاهد خواهید بود که آنها با چه علاقه ای آن را به صدا در می آورند و بازی می کنند ونیز می توانید از آویزه هایی که در درون نشان قطعات ریزی کارگذاشته شده که در حین حرکت دادن آنها از خود صدا می دهند از گهواره آنها آویزان کنید تا بتوانند در زمان خوابیدن با آنها بازی کنند  .
با توجه به اینکه سه سال ابتدای زندگی کودکان دوران مهم دوران زندگی آنها به حساب می آید زیرا که مغز آنها در این سنین شکل گرفته و رشد می کند مراحل تشکیل شبکه در مغز نوزاد از لحظه ای شروع می شود که چیزی باعث تحرک او شود مانند صدا و لمس کردن و حس کردن و تصویر و بو و مزه این ها همگی  باعث ایجاد اتصالات بیشتری در مغز او می شود .
وقتی کودک عکس خود را در آینه می بیند با اینکه خود را نمی شناسد ولی دیدن حرکت عضلات چهره برای آنها جالب است
در این سنین اندام های که مربوط به زبان وحرف زدن و احساسات و اجتماعی شدن می شود  بیشتر فعال شده و با دیگر نقاط مغز ارتباط ایجاد می شود .
کودک در سنین قبل از دو سالگی  برای اولین بار احساساتی مانند شادی و هیجان و غم و تعجب را می فهمد و این در حالی است که توان کنترل احساسات در این سنین برای او غیر ممکن است  .
 از اسباب بازی های دیگری که کودک در این سنین برای بازی با آنها علاقه نشان می دهد اسباب بازی های که به شکل حیوانات و یا عروسک هستند می باشد به شرطی که اجزاء این اسباب بازی ها قابل کندن نباشد زیرا اگر کودک بتواند بکند و ببلعد باعث خفگی و مرگ او می شود .
 در زمان استشمام کودک از اسباب بازی هایی استفاده شود که پلاستیکی بوده و وقتی فشره می شوند از خود صدایی مانند سوت درمی آورند  اینها تا ساعت ها توجه کودک را به خود جلب کرده و باعث مشغول شدن او می شوند که این کاربه مادر کمک فراوان می کند .چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1395/10/07 22:49:01