×

مقاله نحوه استفاده از کاندوم: 9 مرحله برای ایمنی

نحوه استفاده از کاندوم: 9 مرحله برای ایمنی

در این مقاله دستورالعمل هایی در مورد نحوه استفاده از کاندوم مردانه ارائه شده است. کارهایی که باید انجام دهید و مواردی که باید از آنها اجتناب کنید شامل این موارد هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

1- تاریخ انقضا را بررسی کنید
اولین قدم برای استفاده صحیح از کاندوم ، اطمینان از اینکه هنوز هم قابل استفاده است. مهم است که تاریخ انقضا روی بسته کاندوم را قبل از باز کردن بررسی کنید
وقتی کاندوم قدیمی است یا به طور نامناسب ذخیره می شود ، لاتکس خراب می شود. این خطر از بین رفتن کاندوم را افزایش می دهد.
همیشه مطمئن شوید که کاندوم تاریخ انقضا خود را سپری نکرده است. کاندوم های قدیمی در جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی (STD) موثرتر نیستند.

2- احساس حباب هوا کنید 
روش دیگر برای بررسی شادابی بسته کاندوم احساس حباب هوا است. ساده ترین راه برای این کار این است که بسته را به آرامی بین انگشت شست و انگشت اول خود فشار دهید
اگر حباب هوا وجود داشته باشد ، به این معنی است که سوراخ هایی در بسته بندی وجود ندارد و کاندوم باید سالم باشد. حباب هوا در واقع فقط به همین دلیل وجود دارد. این راهی برای محافظت از کاندوم در برابر آسیب است.

3- کاندوم را با احتیاط باز کنید
برای باز کردن بسته کاندوم ، در گوشه یا لبه آن با دقت پاره شوید. برای باز کردن بسته از ناخن های دست و قیچی استفاده نکنید (ممکن است به کاندوم آسیب برسانید).
پاره شدن بسته های فویلی که کاندوم در آن قرار دارد بسیار آسان است. برای کمک به باز کردن بسته به دنبال زبانه های کناری باشید.
استفاده از یک جسم تیز برای باز کردن کاندوم خطر پاره شدن یا پاره شدن کاندوم همراه با بسته بندی را افزایش می دهد.

4- بررسی کنید که کاندوم از سمت راست بیرون باشد
قبل از اینکه کاندوم را از بسته بندی خارج کنید ، مطمئن شوید که دستان خود را شسته اید. این امر به ویژه اگر از نزدیک با خود یا شریک زندگی خود لمس کرده باشید بسیار مهم است. پس از تماس کاندوم با سر آلت تناسلی مرد ، ممکن است به مایعات بدن آلوده شود.
بعد ، شما می خواهید مطمئن شوید که کدام طرف کاندوم باید به بیرون روبرو شود. اگر بتوانید به راحتی آن را پایین بیاندازید ، می دانید که کاندوم سمت راست است. برای گشودن کاندوم لازم نیست انگشتان خود را داخل کاندوم قرار دهید.

یادآوری: اگر به طور تصادفی کاندوم را از داخل قرار دادید ، آن را بیرون بیندازید و دوباره با کاندوم جدید شروع کنید.


5-یک مخزن کوچک درست کنید
مرحله بعدی قبل از گذاشتن کاندوم ، اطمینان از وجود فضای خالی مایعات در هنگام انزال (اوج) است. برای برخی از کاندوم ها نوک مخزن دارند. بدون این فضا ، کاندوم می تواند در هنگام انزال شکسته شود.
همیشه با نیشگون گرفتن قسمت بالای کاندوم مطمئن شوید که فضای کافی در نوک وجود دارد.
برای این مرحله ، می خواهید قبل از قرار دادن کاندوم بر روی آلت تناسلی ، اندکی آن را باز کنید. اگر از کاندوم روی یک اسباب بازی جنسی استفاده می کنید می توانید از این مرحله صرف نظر کنید

6- کاندوم را روشن کنید
با فشار دادن کاندوم در نوک اتاق را ترک کنید دو کار انجام می شود. اول اینکه فضا را برای انزال فراهم می کند. دوم ، کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که هوایی در نوک کاندوم محبوس نشده و احتمال شکستن آن وجود دارد.
بعضی اوقات قرار دادن کمی روغن در نوک کاندوم قبل از گذاشتن آن می تواند به جلوگیری از حباب هوا کمک کند. اگر این احساس را دوست ندارید ، فقط قبل از گذاشتن آن ، بررسی کنید که هوا از کاندوم خارج شده است.
اگر نوک کاندوم مانند یک بادکنک باد شده احساس شود ، داخل آن هوا وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که هیچ هوایی در کاندوم محبوس نشده است. این می تواند احتمال شکستن در هنگام رابطه جنسی را بیشتر کند.

7- کاندوم را تا انتها باز کنید
هنگامی که کاندوم را سر جای خود قرار دادید ، آن را باز کنید تا شافت کامل آلت تناسلی را بپوشاند. انجام این کار به کاهش خطر انتقال بیماریهای مقاربتی منتقل شده از پوست به پوست ، مانند سفلیس کمک می کند. همچنین باعث می شود که کاندوم کمتر از قسمتی از مسیر پایین بیفتد ، بلغزد.

8- هنگام برداشتن کاندوم را نگه دارید
قبل از اینکه ناحیه آلت تناسلی مرد کمتر شود ، کاندوم ها باید با دقت برداشته شوند. در حالی که آلت تناسلی مرد از واژن ، مقعد ، یا دهان خارج می شود ، کاندوم را در پایه نگه دارید تا انزال را در داخل خود نگه دارید.
اگر کاندوم را نگه ندارید ، ممکن است لغزنده شود. همچنین احتمال نشت آن را افزایش می دهد.
هنگام استفاده از کاندوم ، مهم است که آلت تناسلی مرد را با دقت خارج کنید. اگر کاندوم در پارت شما لغزید ، قبل از برداشتن آن ، انتهای قلم را ببندید. که به حفظ محتوای آن کمک می کند.

9- کاندوم را دور بریزید
کاندوم را باید در سطل آشغال قرار داد ، نه توالت فرنگی. اگر یکی را در توالت بگذارید ، ممکن است قرار باشد تاریخ بعدی شما با یک لوله کش باشد.
هنگام دور انداختن کاندوم بعد از رابطه جنسی ، بهتر است آن را با دستمال توالت یا دستمال کاغذی ببندید تا از نشت و ایجاد آشفتگی جلوگیری کند. این امر به ویژه درصورتی که کاندوم را درون سطل آشغال و بدون آستر دور بریزید ، صادق است.

خلاصه
کاندوم نوع مهمی برای جلوگیری از بارداری است و راهی آسان برای تمرین رابطه جنسی ایمن و جلوگیری از بیماری است. اما برای کارکرد صحیح باید به درستی از آنها استفاده شود. رعایت برخی از بهترین روش ها می تواند از ایمن ماندن اطمینان حاصل کند.

کاندوم نه تنها زندگی جنسی شما را ایمن تر می کند. آنها همچنین به شما می توانند آن را بهتر نیز. وقتی می دانید که هم از خود در برابر بارداری و هم از بیماری های مقاربتی محافظت می کنید ، این باعث آرامش خاطر شما می شود. بدون نگرانی حتماً برای سرگرمی این نکات ایمنی را رعایت کنید.
چاپ
نویسنده: بازیجو
تاریخ انتشار: 1400/04/07 13:26:48