×

مقاله راهنمای استفاده از تست های کیت تخمک گذاری

راهنمای استفاده از تست های کیت تخمک گذاری


 

هر ماه در بین سیکل های قاعدگی تخمک از تخمدان ها آزاد میشود و از لوله های فالوپ به سمت رحم حرکت میکنند به این فرایند تخمک گذاری میگویند بهتر است بدانید که هر ماه فقط یکبار تخمک گذاری صورت میگیرد و تخمک فقط 24 ساعت زنده می ماند اگر شما سیکل های منظمی داشته باشید میتوانید به وسیله کیت های تخمک گذاری زمان تخمک گذاری برای بارور شدن را به راحتی پیدا کنید.

اگر شما میخواهید باردار شوید بهتر است یک یا دو روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید تعیین زمان تخمک گذاری بدین معناست که اسپرم 2 الی 3 روز میتواند در رحم زنده بماند ولی در این حالی است که تخمک فقط 24 ساعت میتواند زنده بماند. اگر شما بتوانید به وسیله ی کیت های تخمک گذاری زمان تخمک گذاری خود را پیدا کنید شانس باردار شدن خود را بالا میبرید.

به چه صورت میتوان تخمک گذاری را تشخیص داد ؟

از زمان شروع قاعدگی بعد خود 12 الی 16 روز به عقب بشمارید این به شما کمک میکند تا محدوده ی زمان تخمک گذاری را پیدا کنید اگر سیکل های شما 28 روزه باشند روز 14 پریود تخمک گذاری آغاز میشود یعنی اگر شما دهم هر ماه پریود میشوید روز 24 ماه زمان تخمک گذاری شما محسوب میگردد که میتوانید از 20 ماه یک روز در میان از تست های کیت تخمک گذاری استفاده نمایید.

اول از همه قبل از انجام تست میتوانید تغییراتی که در بدن شما رخ میدهد را حس کنید مانند افزایش دمای بدن و یا افزایش ترشحات دهانه ی رحم و یا احساس درد در ناحیه ی زیر شکم اگر شما این علایم را احساس کردید این بدین معناست که بدن شما کم کم تخمک گذاری انجام میدهد و بهتر است برای اطمینان از این عمل از تست های کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

روش های استفاده از تست های کیت تخمک گذاری :

میتوانید این تست را از داروخانه ها تهیه نمایید که تعداد 5 تست در داخل این بسته ها وجود دارد برای استفاده مناسب و دریافت نتیجه مطلوب بهتر است بروشور داخل بسته که هم به زبان فارسی است هم به زبان انگلیسی را مطالعه نمایید.

 بهتر است وقتی که از این تست ها استفاده میکنید داروی خاصی مصرف نکنید چون این داروها میتوانند نتیجه را نادرست نشان دهند.

برای جمع آوری ادرار خود از ادرار صبح استفاده نکنید چون ادرار شب غلیظ بوده و میتواند نتیجه را نادرست نشان دهد. بهترین برای جمع آوری ادرار در روز است و بهتر است صبح زود ادرار کنید و تا زمان ظهر که بهترین زمان برای انجام تست است مایعات زیادی مصرف نکنید.

یک لیوان یکبار مصرف بردارید که مطمئن باشید خشک است ادرار خود را در داخل لیوان جمع آوری کنید و تست را بلافاصله بعد از باز کردن مورد استفاده قرار دهید و تا خط طبیعی داخل ادرار خود قرار دهید اگر فقط یک خط چه خط C و چه خط T تیره باشند این تست یعنی منفی است.

اگر خط C پررنگ و خط T کمرنگ باشد باز نتیجه منفی است و یعنی بدن شما تخمک گذاری نکرده است.

و اگر خط T پر رنگ و خط C کمرنگ باشد یعنی بدن شما تخمک گذاری کرده و میتوانید برای بارداری اقدام کنید.

اگر بارها و ماهها این تست را به صورت کامل و صحیح انجام دادید و همیشه نتیجه منفی نشان داده است بهتر از با یک پزشک مشورت کنید چون احتمال این میرود که بدن شما تخمک گذاری انجام میدهد ولی به دلیل بسته بودن لوله های فالوپ تخمک به داخل رحم نمیرسد و اگر این مشکل را داشتید نگران نباشید چون عمل به اندازه ی کافی پیشرفت کرده که بتواند این مشکل را به راحتی حل نماید.

و بهتر است بدانید که نزدیکی های خود را به صورت یک روز در میان انجام دهید چون اسپرم حدود 24 ساعت زمان نیاز دارد تا به حد و اندازه ی استاندارد برسند.

چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1395/08/13 10:49:32