×

مقاله همه چیز در مورد آلوئه ورا

همه چیز در مورد آلوئه ورامحصولات آرایشی و بهداشتی آلوئه ورا به صورت  متنوع  در بازار  در دسترس عموم  مصرف کننده می باشد ولی اگر شما بتوانید شرایط نگهداری این گل زیبا را در منزل محیا کنید می توانید مستقیما از مزایای آن نیز بهرمند شوید .

شم می توانید از این محصول به عنوان یک درمان کننده  طبیعی  عوارض پوستی استفاده کنید و مشکلات پوستی خود را از این طریق حل کنیدو دارای پوستی زیبا شوید   .

 راه های استفاده از آلوئه ورا عبارتند از :

 1 :  شما می توانید از شرلک های پوستی به کمک آلوئه ورا خلاص شوید اول گلاب را با ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه روی پوست لک دار خود قرار دهید و بعد با آب سرد بشویید .

2 : ژل آلوئه ورا را با آب لیموی ترش مخلوط کنید و آن را به مدت 10 دقیقه روی پوست برنزه خود قرار دهید و بعد با آب سرد بشویید .

3- طبق تحقیقات متخصصان پوست مشخص شده که خواص برطرف کنندگی حساسیت پوستی گیاه آلوئه ورا برای هر نوع پوستی می تواند ماثر باشد  نحوه استفاده به این شکل است که اول پوست حساس شده را از هر گونه آلودگی پاک کنید و بعد آب خیار و ماست و ژل آلوئه ورا  را به خوبی باهم مخلوط کنید تا به شکل خمیردرآید بعد 3 قطره گلاب به آ اضافه کنید این خمیر به دست آمده را به مدت 15 دقیقه روی پوست حساس قرار دهید و بعد از مدت سپری شده با آب سرد بشویید .

4 – کسانی که  پوستی چرب و جوش هایی روی صورت خود دارند که این جوش ها باعث التهاب پوستی می شود می توانند از خواص داروئی آلوئه ورا برای پاک کردن پوست چرب خودو از بین بردن جوش های صورت خود بهره ببرند برگ گیاه آلوئه ورا را در آب بجوشانید تا نرم شود سپس آن رابکوبید  تا  به شکل خمیرنرم درآید و چند قطره عسل به آن اضافه کنید و   بعد از ماندن آن به مدت 15 دقیقه روی پوست با آب سرد بشویید این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.

5 برای داشتن پوستی  نورمال سالم و طبیعی هر روز از این روش استفاده کنید یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق غذاخوری آرد نخود و یک قاشق مرباخوری پودر پوست پرتقال و یکم ماست مخلوط کنید و هر روز آن را روی صورت و گردن خود بمالید و مواظب باشید که اطراف چشم ها مالیده نشود و بعد ار 30دقیقه صورت و گردن خود را بشویید و با حولهلی نرم  به آرامی  خشک کنید .

انواع شکل های که گیاه آلوئه ورا مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از :

ژل کارخانه ای – روغن – شربت – خود گیاه – کرم – صابون – قرص .

 طرز تهیه کرم آلوئه ورا : یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق چای خوری  روغن نارگیل مخلوط کنید و آ ن را روی پوست دست و پا بمالید .

چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1395/09/09 16:08:25