×

مقاله طرز تهیه غذای کودک زیر یک سال

طرز تهیه غذای کودک زیر یک سالاگر نوزاد شما روز های ۶ ماهگی را سپری می کند باید رفته رفته برای درست کردن غذای کمکیدست به کار شوید. در اینجا لیستی از غذا های تکمیلی کودک به همراه طرز تهیه غذای کودک را آماده کرده ایم که حتما برای همه مادران بویژه مادران جوان مفید خواهد بود.

 در مطلب شروع غذای کمکی کودک چگونه باید باشد؟ در مورد غذای کمکی کودک گفته شد که راهنمای کارت واکسن کودک هم  اطلاعات مفیدی در مورد غذاهای کمکی کودک می دهد. اما در ادامه با طرز تهیه چند نوع غذای کمکی  می توانید آشنا شوید. 

 غذا کمکی کودک

طرز تهیه غذای کودک : فرنی با آرد برنج

 مواد لازم:

ـ آرد برنج (یک قاش مرباخوری)

 ـ شیر(نصف لیوان) شکر(نصف قاشق مرباخوری)

 طرز تهیه:

برای تهیه فرنی ابتدا شیر (جوشیده سرد) را با آرد برنج و شکر مخلوط کرده و در حالی روی شعله ملایم است به هم بزنید تا کم کم برنج پخته و قوام بیابد.

 

طرز تهیه غذای کودک : حریره بادام 

 مواد لازم:

ـ آرد برنج(یک قاشق مرباخوری)

 ـ شکر(نصف قاشق مرباخوری)

 ـ شیر(نصف لیوان)

 ـ بادام(۵ عدد)

 طرز تهیه:

ابتدا بادام ها را یک ساعت در آب جوش خیس کرده و با قرار دادن لحظه ای در آب سرد شوک داده و سپس پوست آن را گرفته و پودر کنید. پودر بادام را با آرد برنج و شکر مخلوط کرده و داخل شیر (جوشیده سرد) بریزید و روی حرارت ملایم آن را هم بزنید تا به قوام بیفتد.

 

طرز تهیه غذای کودک : پوره سیب زمینی

مواد لازم:

ـ سیب زمینی 

 ـ شیر (۵ قاشق غذاخوری)

 ـ کره (یک قاشق مرباخوری)

 طرز تهیه:

ابتدا سیب زمینی را شسته و با پوست، داخل آب جوش ریخته و می گذاریم که کاملاً پخته شود. سپس پوست آن را گرفته و رنده کنید. بعد سیب زمینی رنده شده را با کره مخلوط و کم کم به آن شیر اضافه کنید تا به نرمی و غلظت دلخواه برسد. سایر پوره ها مثل پوره هویج، کدو حلوایی، عدس، نخودفرنگی و لوبیا سبز نیز به همین شکل تهیه می شود.

منبع : نی نی یاری


چاپ
نویسنده: نی نی یاری niniyari.c
تاریخ انتشار: 1394/09/09 15:32:53