×

مقاله نکاتی مهم در مورد شنا و کودکان سری اول

نکاتی مهم در مورد شنا و کودکان  سری اول

مهم ترین نکاتی که  باید در مورد شنا کودکان رعایت شود عبارتند از :
1  :  چه تعداد و چند ساعت از روزهای هفته  برای شنا کودکان مناسب است ؟
اگر امکانات استخر ها مهیا باشد و کودکان برای شنا رغبت زیادی نشان دهند در سه یا چهار روز هفته حدود دو ساعت مناسب است در آب  قدرت جاذبه زمین کم می شود و کودکان به راحتی  می توانند  تمام عضلات خود را حرکت دهند شنا برای رشد کودکان مفید است .
2 :اگر کودکان قبل و یا بعد از شنا چیزی بخورند مشکلی برایشان پیش می آید ؟
کودکان به هیچ عنوان نه قبل و نه بعد از شنا غذا های سنگین و فسفود هایی مانند سوسیس و غیره .. را نخورند فقط می توانند آب و آبمیوه های طبیعی مثل آب پرتغال و هویچ و سیب  بنوشند زیرا فعالیت بدنی در آب موجب کم شدن آب بدنشان می شود و  باید آب از دست رفته دوباره تامین شود تا بدن با کمبود آب مواجه نشود . 
3 :آموزش شنا برای کودکان از چه سنی مناسب است  ؟
همه والدین سن مناسب شنا برای کودکان خود را جویا هستند و سعی می کنند در سن مناسب کودکان خودرا به کسب مهارت آموزش شنا ثبت نام کنند باید به والدین گفت که سن مناسب برای کودکان عزیزشان سن چهار سالگی می باشد اهمیت این سن به دو علت می باشد اولا قدرت اعضلات و اندام های کودکان مد نظر است و دوما ضریب هوشی آنها مهم است به خاطر همین دو دلیل کودکان باید از نظر ذهنی و جسمی آمادگی لازم را داشته باشند تا به آنها شنا را آموزش دهند کودکان زیر چهار سال باید به همراه یکی از والدین به شنا بپردازند در این صورت امنیت لازم برای کودکان زیر 4 سال  مهیا می باشد .
4 :  شیرجه زدن برای چه سنی از کودکان مناسب نیست ؟
کودکانی که بیماری گوش درد یا برونشیت داشته اند  نباید بدون احتیاط به آب شیرجه بزنند  در صورت وارد شدن به استخر الزاما حتما باید از دماغ گیر استفاده کنند چون  پنس های این وسیله از وارد شدن آب استخر به طور ناگهانی به سینوس ها را  جلوگیری می کنند  و همچنین گوش این کودکان باید با روغن های مناسب آغشته شود تا در صورت وارد شدن آب به گوش ها داخل آن نمانند و باید حتما این کودکان بعد از شنا گوش های خود را سریعا خشک کنند .
5 :  کودکان اگر آب استخر را بنوشند چه اتفاقی برایشان می افتد ؟
در حین شنا کودکان وقتی تنفس می کنند امکان دارد آب استخر را اتفاقی بخورند اگر آب تمیز و از نظر میزان کلر استاندارد باشد  مشکلی کودکان را تهدید نمی کند اما در استخر های آلوده و یا در رودخانه ها که انواع بیشماری از میکروبهاو انگل ها زندگی می کنند در هنگام بلعیده شدن از آب آنها مشکلات گوارشی مانند استفراغ و اسهال حتما گریبانگیر شناگران خواهد بود .
6 :   چگونه در زمان شنا مشکل کودکانی که دست شوئی خود را نمی توانند کنترل کنند  را حل کنیم ؟ می توان به چهار مورد اشاره کرد آنها عبارتند از : 
1 -  حتما باید کودکان قبل از رفتن به استخر حتما به دست شوئی بروند .
2 – به کودکان  در حال شنا تذکر لازم بابت رفتن به دست شوئی هنگام نیاز داشتن داده شود .
لطفا ادامه مطلب را در سری دوم دنبال کنیدچاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1396/07/04 13:57:29