×

مقاله پول خود را برای خرید وسایل اضافی هدر ندهید

پول خود را برای خرید وسایل اضافی هدر ندهید

والدین من سه فرزند خود را فقط با یک تخت بچه و یک صندلی غذاخوری بزرگ کرده اند. مطمئنا والدین شما نیز به همین صورت عمل کرده اند. ولی اکثر والدین امروزی فکر می کنند برای این که والدین خوبی باشند باید تمامی اجناس موجود در مغازه ها را در اختیار فرزندان خود قرار دهند.

تیم و ورا در مورد پیتر چنین اشتباهی را مرتکب شدند. آن ها خود را روی یک تخت ارزان قیمت با فنرهای شکسته می خوابیندند اما برای پیتر یک تخت بی نظیر چند هزار دلاری خریده بودند و زمانی که او بچه ای نوپا بود برایش یک میز ناهارخوری قابل تنظیم خریدند.


تیم و ورا هردو در پرداخت قسط ماشین فشار بسیار زیادی را متحمل می شدند اما برای پیتر که یک ماشین بچه گانه داشت ماشین بزرگتری خریدند. او وسایلی برای بازی در اختیار داشت که بسیاری از بچه های دیگر حتی تصور داشتن آن را نمی کردند و این هزینه های بیهوده برای سال ها آن ها را بدهکار ساخته بود.


پس از چندسال تصمیم برای دوباره بچه دار شدن آن ها را واداشت تا در مورد چیزهایی که باید می خریدند و یا در اختیار داشتند فکر کنند. تیم و ورا بیشتر وسایل و اسباب بازی های پیتر را برای ساشا هم استفاده کردند. در واقع آن ها برای دوباره خریدن آن وسایل نیاز به مکانی بزرگتر برای نگه داری داشتند که مسلما این فضا در اختیارشان نبود و تصمیم گرفتند که از وسایل فرزند اولشان دوباره استفاده کنند تا احتیاجی به خرید دوباره وسایل بچه گانه نداشته باشند آن ها فقط وقتی به وسیله ای نیاز مبرم و ضروری داشتند آن را می خریدند. به این ترتیب فرزند جدسد ساشا با همان وسایل بچه گانه برادرش بزرگ شد .


هفت سال بعد آندرو به دنیا آمد اکنون وضع اقتصادی خانواده بهتر از قبل بود؛ اما ورا و تیم تصمیم گرفتند تا به شکلی متفاوت عمل کنند از دو فرزند قبلی هنوز برخی وسایل قابل استفاده بود و آن ها فقط یک تخت بچه 150 دلاری و یک کالسکه چند منظوره خریدند و بقیه چیزهایی را که لازم داشتند از مغازه امانت فروشی به ودیعه گرفتند. بنابراین تیم و ورا هرچه که می خواستند داشتند و حتی مبلغی را هم برای کارهای ضروری پس انداز کردند.

 

این که هر چه را می بینید برای کودکتان بخرید صحیح نیست پس وسوسه نشوید و فقط آن چه را که نیاز ضروری دارید تهیه کنید. از مغازه ای که وسایل امانی دارد آن چیزهایی را که برای یک مدت احتیاج دارید به امانت بگیرید و یا با نصف قیمت خریداری کنید. اجازه ندهید که آگهی ها و تبلیغات شما را وسوسه کند.

چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1393/02/28 08:55:42