×

مقاله استفاده از اسباب‌بازی‌ها در خانه

استفاده از اسباب‌بازی‌ها در خانهمهم‌ترین کاری که برای اطمینان از ایمنی اسباب‌بازی‌های فرزندتان در خانه می‌توانید انجام دهید، حتی اگر اسباب‌بازی مناسب سن فرزند شما باشد، این است که در طول بازی مراقب آنها باشید. به یاد داشته باشید که با استفاده از اسباب‌بازی‌های مناسب و بی‌خطر و مراقبت دائم از بچه‌ها حین بازی، می‌توان از اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد. همچنین اگر شما گاهی اوقات با فرزندتان بازی کنید به آنها یاد ‌دهید که چگونه سالم و بی‌خطر بازی کنند و در عین حال در شادی و لذت آنها نیز سهیم می‌شوید.

 

نکاتی که سلامت کودک شما را در خانه تضمین می‌کند

 

 -1به بچه‌ها یاد بدهید که بعد از اتمام بازی، وسایل و اسباب‌بازی‌های خود را از زیر دست و پا جمع کنند زیرا ممکن است بچه‌های کوچک‌تر روی این اسباب‌بازی‌ها راه رفته و زمین بخورند و در نتیجه لبه‌های تیز اسباب‌بازی یا تکه‌های کوچک‌تر به بدن آنها آسیب برساند یا حتی گاهی این بچه‌ها از روی زمین تکه‌ای را برداشته و در دهانشان بگذارند و خفه شوند. به هر حال پخش اسباب‌بازی‌ها روی زمین می‌تواند برای بچه‌های کوچک‌تر خطراتی را به‌دنبال داشته باشد. اسباب‌بازی‌ها را مرتباً کنترل کنید.

 

 -2اگر اسباب‌بازی خراب یا شکسته شد فوراً آن را بیرون بیندازید و اگر احتیاج به تعمیر دارد آن را درست کنید؛ مثلاً سطح اسباب‌بازی‌های چوبی می‌بایستی کاملاً صاف و یکدست باشد تا به دست و پای کودک صدمه نزند. دوچرخه‌ها را کنترل کرده و اگر قسمتی از آن شل شده یا شکسته، آن را تعمیر کنید. جعبه‌ها و قفسه‌های اسباب‌بازی بچه‌ها را مرتباً بازرسی کنید. قفسه یا جعبه اسباب‌بازی‌ها باید در جایی قرار گیرد که با هر بار باز و بسته کردن آن بر سر کودک شما نیفتد و به او صدمه نزند. بهتر است اسباب‌بازی را در جعبه‌های پلاستیکی یا قفسه‌های پایینی که بچه‌ها قادر به برداشتن آن باشند قرار دهید.

چاپ
نویسنده: بازیجو
تاریخ انتشار: 1392/10/10 22:06:08