×

مقاله بیرون بردن و گرداندن کودک

بیرون بردن و گرداندن کودکبعد از سپری شدن ماه اول تولد برای کودک جدید شما نوعی کالسکه و نیز صندلی خودرو ضروری است. دیگر وسایل مفید عبارت اند آغوش بند برای اطفال خردسال یا پشت بند برای اطفال بزرگتر. هم چنین نیاز به آفتاب گیر برای سمتی از اتومبیل که نور خورشید می تابد خواهید داشت.

ساک تعویض با تشکچه قابل حمل نیز از وسایلی است که در خارج از منزل مفید واقع می شود.

در این ساک پوشک یک بار مصرف به تعداد نیاز ، وسایل تعویض پوشک مثل دستکش یک بار مصرف، کرم سوختگی، کیسه برای پوشک آلوده، دستمال مرطوب برای مواقعی که دسترسی به آب نیست، دستمال خشک کن و لباس اضافی و وسایل تغذیه برای کودک بگذارید.

اگر کودک شما با شیر خشک تغذیه می شود حتما برای دو وعده بعدی او پودر شیر خشک و آب جوشیده ولرم همراه داشته باشید.

خوب است یک بطری آب میوه رقیق شده یا آب جوشیده نیز بردارید. و اسباب بازی یا عروسک مورد علاقه کودک را نیز فراموش نکنید.

ساک وسایل را طوری بچینید که اگر مجبور شدید به دلایل مختلف زمان بیشتری را در بیرون منزل سپری کنید به مشکل برنخورید.

کودک بزرگتر از بیرون رفتن خیلی لذت می برد. همه چیز برای او بسیار جالب است ترافیک سنگین، ویترین مغازه ها، مردم . بنابراین سعی کنید به دنیا از دریچه چشمان او بنگرید، به پرسش های او پاسخ دهید و وقتی با هیجان به چیزی اشاره می کند که برای شما پیش پا افتاده به نظر می رسد به او بی توجهی نکنید.

سعی کنید در تمام مدتی که با کودک خود درون کالسکه بیرون هستید با او صحبت کنید صدای شما به او آرامش می دهد و او را با محیط آشنا می کند. در مورد همه چیز از درخت ها، خیابان ها، مغازه ها و ماشین ها و ... با او صحبت کنید.

دقت کنید چه چیزهایی باعث شادی کودک و چه چیزهایی باعث ترس او می شود. در مواردی که با ترس او مواجه می شوید بدون استرس کودک را فقط در اغوش بگیرید صدای قلب شما باعث آرامش کودک می شود.

 

چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1393/04/08 06:54:18