×

بازی روپولی Ropooly ارشیا

بردگیم

مقوایی
گروه سنی
7 سال تا 99 سال
2 نفر
جعبه شرینگ
24 عدد
رنگهای موجود رنگ بندی در هنگام ثبت فاکتور،در قسمت توضیحات قابل انتخاب میباشد.
رنگ بندی قابل انتخاب نیست
قرمز
آیکون های مرتبط
تقویت حافظه
تقویت حافظه
لمس و چنگ زدن
لمس و چنگ زدن
به دندان گرفتن
به دندان گرفتن
هماهنگی دست و چشم
هماهنگی دست و چشم
حل مسئله
حل مسئله
عکس العمل
عکس العمل
دارای قطعات ریز
دارای قطعات ریز
476,000 تومان
تعداد جزئی
تعداد کارتن
تست کالا
تست کالا
7روز مهلت تعویض
7روز مهلت تعویض
ارسال سریع
ارسال سریع
بهترین قیمت
بهترین قیمت
امکان سفارش عمده
امکان سفارش عمده
ابعاد
355 * 260 * 50
وزن
240 (گرم)
تولید شده در
ایران
نوع بسته بندی کلی
کارتن
حجم کارتون
0.11076 (مترمکعب)
وزن کارتون
5.76 (کیلوگرم)
وضعیت موجود
موجود است
بازی روپولی نقشی بی‌بدیل هم در هوش مالی کودک و هم کسب مهارت‌های اجتماعی او بازی می‌کند. در این بازی باید با حریفان خود رقابت کنید. امتیاز بگیرید و پول جمع کنید و پیش بروید و ... شما می توانید این بازی را تا 4 نفره انجام دهید.
اشتراک گذاری
تگ ها
روپولی
روش بازی روپولی
خرید اینترنتی روپولی
منوپولی
ایروپولی
تاس
فروش اینترنتی روپولی
خرید روپولی
فروش عمده روپولی
monopoly
ropooly
رتبه ای که به این محصول میدهم
خرید این محصول را به دیگران پیشنهاد میکنم نمیکنم
این پست برای شما مفید بود ؟ بله خیر
کاربر مهمان
1393/11/29 21:53:03

خوب است
کاربر مهمان
1393/03/28 09:27:56

خیلی عالیه
کاربر مهمان
1392/10/11 21:56:52

toooooooooooooooooooooop
کاربر مهمان
1392/05/08 09:07:41

عالی

اطلاعات تکمیلی

مقدمه: ارشیا بزرگترین تولید کننده بازی های فکری و فانتزی در ایران است که از لحاظ تنوع و نوآوری در بازی های فکری مقام اول تولید را داراست حالا در این بازی فرض بر این است که امتیاز بخش 8 نمونه از بازی های تولیدی خود را به 8 شرکت زیر مجموعه واگذار کرده است.

هدف بازی: هدف از این بازی آموزش تجارت و سرمایه گذاری است، بدین صورت که:

شما باید 8 کارت مالکیت یا سهام محصولات ارشیا را از این 8  شرکت زیر مجموعه خریداری کنید، این 8 محصول عبارتند از:

1- داستان اسباب بازی 2- هیولاها 3- انیمیشن بالا 4- اسمورف ها  5- عمو معدنچی 6- بن تن  7- برنارد 8- تانگلد که هر کدام با 3 خانه ی یکرنگ بر روی صفحه ی بازی مشخص شده اند.کلمات کلیدی

monopoly the board game

اسباب بازی مقوایی، تاس، مهره، شانسی، بازی کاغذی، روپولی Monopoly extends fun classic board game, by taking you out of Atlantic City and letting you buy some of the best modern real estate. The world has changed amazingly over Monopoly old game ایروپولی و روپولی Ropoolyروش بازی

وسایل بازی:
 24 کارت مالکیت، 4 مهره در 4 رنگ، یک تاس، کارت فرصت یا شانس، (24) قطعه اسکناس 100 دلاری، (30)  قطعه اسکناس 200 دلاری، (18) قطعه اسکناس 500 دلاری و صفحه بازی.

آماده سازی بازی:

 1- ابتدا پشت زیره بازی را مانند شکل مقابل خط کشی کرده و تمام کارت های مالکیت و اسکناس ها را در این مکان قرار دهید. از این به بعد اسم این مکان را بانک می نامیم.مطابق شکل زیر :


اسکناس ها را از روی نقاط خط کشی شده به دقت از هم جدا نموده و در بانک قرار دهید.

2- برای بازی یک بانک دار و یا مدیر بازی انتخاب کنید (سن این شخص باید از تمامی بازیکنان دیگر بزرگتر بوده و مسئول نظارت بر اجرای دقیق قوانین بازی باشد. همچنین دادن و گرفتن پول از بازیکنان نیز به عهده بانک دارد می باشد).

3- کارت های فرصت یا شانس را از هم جدا نموده وخوب بُر بزنید سپس آنها را پشت به رو کرده وروی صفحه بازی در محل مخصوص خود قرار دهید (توجه داشته باشید که روی هیچ کارتی دیده نشود).

4- بانک دارد و یا مدیر بازی به هر بازیکن 2 اسکناس 500 دلاری، 3 اسکناس 200 دلاری و 4 اسکناس 100 دلاری بدهد و بقیه اسکناس ها را در بانک بگذارد.

توجه: اگر بازی دارای 2 بازیکن بود 2 برابر این مبلغ به هر بازیکن پرداخت کنید.

5- هر بازیکن یک مهره انتخاب نموده بر روی خانه شروع (GO) قرار می دهد.

6- به وسیله تاس نوبت هر بازیکن را معلوم کنید. 

شروع بازی:

       1 -الف) اگر مهره بازیکنی بر روی یکی از خانه هایی که دارای شکل می باشد قرار گرفت (غیر از 4 خانه موجود در گوشه های بازی)، آن بازیکن می تواند کارت مالکیت آن خانه را از بانک خریداری کرده و آن کارت مالکیت را نزد خود نگه دارد.

ب) اگر بازیکنی بر روی خانه هایی که شما قبلا خریداری کرده اید قرار بگیرد شما می توانید از آن بازیکن جریمه دریافت نمائید به عنوان مثال اگر مهره ی شما بر روی خانه ی بن تن قرار بگیرد می توانید کارت مالکیت این خانه را از بانک بخرید (قیمت خرید این خانه بر روی کارت مالکیت نوشته شده است) و اگر بازیکنی در این خانه قرار گرفت آن بازیکن باید به شما جریمه پرداخت نماید
(مقدار این جریمه هم در کارت مالکیت درج شده است).
2 - اگر مهره ی شما بر روی هر کدام از خانه هایی که با علامت ؟ مشخص شده است قرار گرفت باید یک کارت فرصت یا شانس را از روی کارت هایی که بر روی صفحه بازی قرار دارد برداشته و به دستور آن عمل نمایید و این کارت را زیر کارت های دیگر قرار دهید.
3 - اگر مهره ی شما بر روی خانه هایی قرار گرفت که در آن متن نوشته شده است باید به متن آن نوشته عمل نماییم.
4
- اگر مهره شما بر روی خانه ی  قرار گرفت باید مستقیما بر روی خانه  رفته از یک نوبت تاس ریختن محروم می شوید.
5 - اگر مهر ه ی شما بر روی خانه ی  قرار گرفت باز هم از یک نوبت تاس ریختن محروم می شوید.
6 - اگر مهره ی شما بر روی خانه ی  قرار گرفت بدین معناست که شمااجازه دارید یک نوبت دیگر تاس بریزید و از بازی لذت ببرید.
7 - در طول بازی بازیکنان با توافق یکدیگر می توانند همگی مبلغ 500 دلار از بانک وام دریافت کنند که البته هر زمان بانک دار احساس کند موجودی بازیکنان به حد مطلوب رسیده می تواند این وام ها را به علاوه ی 100 دلار از بانک وام دریافت کنند که البته هر زمان بانک دارد احساس کند موجودی بازیکنان به حد مطلوب رسیده می تواند این وام ها را به علاوه ی 100 دلار به عنوان سود از بازیکنان دریافت نماید.

8 - بازیکنان در تمام مسیر بازی می توانند مهره ی بازیکنان دیگر را بزنند و اگر مهره ی بازیکنی توسط بازیکنان دیگر زده شد باید مبلغ 100 دلار به عنوان جریمه به بازیکنی که مهره ی او را زده است بپردازد و مهره ی خود را مستقیما بر روی خانه ی شروع قرار دهد.

توجه: اگر مهره ی شما بر روی خانه ای قرار گرفت که مهره ی حریف کارت مالکیت آن خانه را خریداری کرده بود وشما قصد زدن آن مهره را داشته باشید:

 الف- اول حق جریمه وارد شدن به ملک آن بازیکن را پرداخت کنید.

 ب- حالا قانون زدن مهره ی حریف را انجام دهید.

9 - اگر بازیکنی موفق شود هر سه رنگ کارت مالکیت یک شرکت خریداری کند، اجازه دارد مبلغ 300 دلار از بانک پاداش بگیرد، (مثلا هر سه کارت مالکیت خانه های زرد با شخصیت های بن تن).

10 - هر بازیکن به ازای یک دور بازی وگذشتن از خانه شروع (GO) باید مبلغ 200 دلار به بانک مالیات پرداخت کند (این قانون شامل بازیکنانی که مهره شان زده شده وبه خانه ی شروع بر می گردند نمی شود.).

11 - بازیکنان در صورت نیاز می توانند کارت های مالکیت خود را به بانک بفروشند وبانک علاوه بر پرداخت قیمتی که بر روی کارت مالکیت نوشته باید 100 دلار نیز به عنوان سود به بازیکنان پرداخت نماید.

12 - بازیکنان در صورت نیاز می توانند اسکناس های خود را به بانک داده ومعادل آن اسکناس های کوچک تر دریافت نمایند.

13 - در این بازی عدد 6 جایزه ندارد.

پایان بازی:

بازیکنان در این بازی می توانند با توافق یکدیگر قبل از شروع بازی به یکی از روش های زیر بازی خود را خاتمه دهند:

روش اول) بازی با مدت معین: برای بازی زمان معلوم کنید، مثلا در مدت زمان نیم ساعت(کمتر یا بیشتر) بازی کنید وبعد از زمان اسکناس های خود را شمارش نمایید، ثروتمند ترین بازیکن برنده بازی است.

روش دوم) تمام شدن کارت های مالکیت: یعنی بازی زمانی پایان یابد که دیگر کارت مالکیتی در بانک موجود نباشد در این زمان اسکناس های خود را شمارش نمایید، ثروتمندترین بازیکن برنده بازی است.

روش سوم) بازی با تعداد گردش های معین: بازیکنان توافق کنند به ازای 10 یا 15 دور بازی را به پایان ببرند، در این زمان بازیکنان اسکناس های خود را شمارش نمایند، ثروتمندترین بازیکن برنده بازیست.


 روپولی یکی از میهج ترین بازیهای فکری تجاری در جهان است که سالیان قبل در آمریکا طراحی و تا به حال مورد توجه بسیاری از افراد در کل جهان می باشد.

اگر می خواهید با قوانین تجارت، نحوه جمع آوری پول و عوامل ثروتمند شدن آشنا شوید این بازی می تواند شروع بسیار خوبی برای آشنایی با این مسایل باشد. شما در این بازی نحوه وام گرفتن، نحوه خرید و فروش املاک و مستغلات را می آموزید و یادگیری این مفاهیم می تواند برای شما تا آخر عمر سودمند و مفید باشد. همچنین می اموزید در زمان تغییرات قیمت سهام شرکت های خود چگونه ریسک کنید و حاصل ریسک خود را بدست آورید.

بازی را از خنه Start شروع کنید و به دور صفحه بازی حرکت کنید املاکی را که فکر می کنید سود دهی خوبی دارند بخرید و از کسانی که وارد املاک شما می شوند جریمه دریافت کنید و فراموش نکنید با هر بار گذر از خانه شروع باید مالیات پرداخت کنید.

موفقیت شما بستگی به ریسک های شما در خرید، هوش و بررسی های شما دارد حتی اگر شانسی شما همراه شما نباشد شما می توانید با اقدام مناسب عملکرد موفقی داشته باشید و زمانی که شما ثروتمند ترین نفر باشید، شما برنده بازی زیبای روپولی هستید.