×

میکروسکوپ 300

میکروسکوپ

پلاستیکی
گروه سنی
8 سال تا 15 سال
1 نفر
جعبه
12 عدد
رنگهای موجود رنگ بندی در هنگام ثبت فاکتور،در قسمت توضیحات قابل انتخاب میباشد.
سیاه
نقره ای
آبی
قرمز
آیکون های مرتبط
لمس و چنگ زدن
لمس و چنگ زدن
به دندان گرفتن
به دندان گرفتن
هماهنگی دست و چشم
هماهنگی دست و چشم
حل مسئله
حل مسئله
عکس العمل
عکس العمل
قیمت قبل از تخفیف : 1,010,000 تومان
972,400 تومان
تعداد جزئی
تعداد کارتن
تست کالا
تست کالا
7روز مهلت تعویض
7روز مهلت تعویض
ارسال سریع
ارسال سریع
بهترین قیمت
بهترین قیمت
امکان سفارش عمده
امکان سفارش عمده
ابعاد
275 * 225 * 85
وزن
380 (گرم)
تولید شده در
ایران
نوع بسته بندی کلی
کارتن
حجم کارتون
0.0631125 (مترمکعب)
وزن کارتون
4.56 (کیلوگرم)
وضعیت موجود
موجود است
میکروسکوپ 300X برابر یک وسیله ابزار عالی برای ایجاد فضای پژوهش و ماجراجویی دنیای ماده و سرگرمی علمی.
اشتراک گذاری
تگ ها
میکروسکوپ 300
رتبه ای که به این محصول میدهم
خرید این محصول را به دیگران پیشنهاد میکنم نمیکنم
این پست برای شما مفید بود ؟ بله خیر
کاربر مهمان
1393/07/29 15:21:13

این عالی بود.

اطلاعات تکمیلی میکروسکوپ 300

در میکروسکوپ تصویری از جسم دیده می‌شود که به مراتب بزرگتر از اصل آن بوده و نسبت به آن وارون و مجازی است.

ساختمان اصلی میکروسکوپ دو عدسی همگرا است که در دو انتهای لوله کار گذاشته شده است. محور اصلی دو عدسی بر یکدیگر منطبق است، فاصله کانونی عدسی اول که جسم در مقابل آن قرار می‌گیرد حدود چند میلیمتر است و به آن عدسی شیئی گفته می‌شود.فاصله کانونی عدسی دوم که چشم در پشت آن واقع می‌شود عدسی چشمی نام دارد.

- بر روی صفحه گردان عدسی شیئی سه لنز با قدرتهای 100 - 200 و 300 قرار دارد که هر کدام دارای دقت دید متفاوتی می‌باشد. به طور مثال اگر شما از لنز 100 استفاده کنید نمونه مورد نظر را 100 برابر خواهید دید.

ابزارهایی مانند، قطره چکان، جعبه نگهدارنده نمونه، صفحه شیئی، فیلتر رنگی،ورقه پوشش و برچسب نمونه نیز همراه این کالا موجود می‌باشد.

منبع تغذیه این میکروسکوپ 2 عدد باتری قلمی است.

توصیه می‌شود برای دیدن نمونه‌های تهیه شده ابتدا از لنز کوتاه (عدسی با قدرت کمتر) استفاده کنید سپس با تمرینات بیشتر لنزهای با قدرت بالاتر را به کار ببرید.روش استفاده میکروسکوپ 300


میکروسکوپ تحقیقاتی  

ساتخمان میکروسکوپ

این میکروسکوپ جدید، برای پژوهش و ماجراجویی دنیای ماده و ایجاد سرگرمی علمی طراحی گردیده است.

-         نکته مهم: از انعکاس مستقیم نور خورشید به آینه میکروسکوپ به دلیل وقوع ضایعه چشمی جدا خودداری فرمایید.

-         تذکر: برای کودکان زیر 8 سال قابل استفاده نمی باشد چون بعضی قطعات، لبه های تیز دارند.

نظارت بزرگسالان جهت جلوگیری از کاربرد غلط قطعات، توصیه می شود.

·        آشنایی با قطعات میکروسکوپ  

اجزای میکروسکوپ

A: عدسی با لنز چشمی     B: لام های آماده

C: پروانه (نمونه)       D: فیلتر رنگی

E: برچسب لامل            F: لامل

G: کاردک                H: تیغ جراحی

I: قطره چکان             J: پنس (انبرک)

K: جعبه نگهدارنده نمونه L: ایوسین

M: تخم میگو (نمونه) N: چسب واسطه (نمونه)

O: نمک دریا (نمونه)     P: عدد چشمی (10X و یا 20X)

Q: بدنه میکروسکوپ       R: چرخ تنظیم فاصله کانونی

S: صفحه گردان عدسی شیئی T: صفحه شیئی

U: گیره صفحه            V: منبع نوری (آینه یا لامپ)

W: پایه میکروسکوپ که به شکل نعل اسب می باشد.

·        ساختمان میکروسکوپ: 

نحوه کار میکروسکوپ

ساختمان اصلی میکروسکوپ، دو عدسی همگراست که در دو انتهای یک لوله کار گذاشته شده اند. محور اصلی دو عدسی بر یکدیگر منطبق است فاصله کانونی عدسی اول که جسم در مقابل آن قرار می گیرد، حدود چند میلیمتر است و به آن عدسی شیئی گفته می شود. فاصله کانونی عدسی دوم که چشم در پشت آن واقع می شود عدسی چشمی نام دارد.

در میکروسکوپ، تصویری از جسم دیده می شود که به مراتب بزرگتر از اصل آن بوده و نسبت به آن وارون و مجازی است.

·        نشانگر قدرت:

نشانگر قدرت بزرگنمایی میکروسکوپ مدیک، روی صفحه گردان عدسی شیئی (S) قرار دارد که از سه عدسی (لنز) با قدرتهای مختلف تشکیل شده است. هر چه بزرگنمایی عدسی کمتر باشد دقت دید، کمتر می شود. لطفا به مثال زیر توجه فرمایید:

اگر قدرت بزرگنمایی عدسی چشمی که استفاده م یشود 10X و قدرت بزرگنمایی عدسی شیئی 30X باشد نمونه را 300 برابر بزرگتر از حجم طبیعی خود مشاهده خواهید نمود (300برابر نزدیکتر از چشم غیر مصلح دیده می شود) (300=30×10)

تذکر: توصیه می شود برای دیدن نمونه های تهیه شده ابتدا از لنز کوتاه (عدسی شیئی با قدرت کمتر) استفاده شود سپس با تمرینات مکرر از قدرتهای بالاتر بهره ببرید و توجه داشته باشید که استفاده از عدسی شیئی با قدرت بالاتر، نیاز به تنظیم مجدد عدسی چشمی دارد.

·        آزمایشات:

1-  ابتدا کوتاهترین عدسی شیئی (ضعیف ترین قدرت بزرگنمایی) را انتخاب کنید. 

لام آزمایش

2-  یک حرف از یک قطعه روزنامه را جدا نمایید (ب، ت ...) و آن را با آب مرطوب کرده (مانند شکل روبرو) و داخل لامل قرار داده و سپس نمونه را به روی صفحه شیئی میکروسکوپ، مقابل مرکز نور دهنده انتقال دهید. 

آزمایش میکروسکوپ

3-  منبع نور دهنده (لامپ) و یا آینه را تنظیم نمایید. لطفا توجه داشته باشید که نور به اندازه کافی باشد.

4-  با نگاه کردن به داخل عدسی چشمی، پیچ تنظیم را بچرخانید، همزمان با این عمل، نمونه را به سمت چپ و راست و یا بالا و پایین به حرکت در آورید تا بتوانید با تنظیم عدسی چشمی، تصویر اصلی را به دست آورید.

5-  بعد از بدست آوردن تصویر اصلی، مشاهده خواهید نمود که تصویر به صورت چپ و راست و معکوس نسبت به شیئی دیده می شود. اگر مایل باشید می توانید درجه بزرگنمایی را افزایش داده و مجدداً عدسی چشمی را تنظیم نمایید. (لطفا حروف دیگر را نیز مورد آزمایش قرار دهید.)

توجه: هنگام چرخاندن پیچ تنظیم، از برخورد عدسی شیئی با لام و یا صفحه شیئی جلوگیری شود.

·        کریستال ها:

1-  یک الی دوانس از آب گرم در یک لیوان تمیز ریخته و تا حد اشباع شدن، در آن نمک بریزید و بهم بزنید.

2-  چند قطره از آن محلول را با لوله مخصوص و یا قطره چکان روی اسلاید بچکانید.

3-  اسلاید را در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود، یک ماده سفید رنگ روی اسلاید به وجود آمده است.

4-  اسلاید را در زیر میکروسکوپ قرار داده و برای شروع، ضعیف ترین عدسی شیئی را انتخاب و سپس مرکز نور دهنده (لامپ) و یا آینه را تنظیم نموده و با نگاه کردن به داخل عدسی چشمی، پیچ تنظیم را بچرخانید کریستال های شکل گرفته را مشاهده خواهید کرد.

این فرایند را با نمک های دیگر نیز امتحان کنید. ضمناًکریستال های شکر نیز به روش مشابه تولید می شود اما نیاز به تلاش و صبر و وقت بیشتری دارد.

·        کیت پرورش میگو

میکروسکوپ شما به تخم میگو و کیت پرورش آن مجهز می باشد لطفا به نحوه عمل آوری تخم میگو توجه کنید:

1-  مقداری محلول تخم میگو را با اضافه کردن یک واحد (4 گرم) نمک دریا و حدود 150 سی سی آب در داخل یک ظرف قرار بدهید که این عمل یک محلول 3 تا 4 درصد حاصل می کند.  2- تعداد میگو را داخل محلول اضافه کرده و درب ظرف را ببندید  3-محلول را در محلی با دمای 20 تا 25 درجه سانتیگراد در شرایط گرم و مناسب نگهداری نمائید 4- تخم میگو بعد از 2 یا 3 روز شکسته شده و میگو بارور می شود 5- بعد از آنکه نوزاد میگو از تخم بیرون آمد آن را توسط قطره چکان بیرون آورده وبه داخل ظرف تولید مثل میگو منتقل کنید و مقداری از محلول نمک به آن اضافه نموده واز قدرت آب نمک تا تکمیل چرخه حیات اطمینان حاصل نمائید. 6- جهت تغذیه میگو، لطفا هر روز کمی خمیر ترش به محول اضافه نموده و توجه داشته باشید که در صورت مشاهده کدرشدن محلول، میگو را به یک ظرف تمیز منتقل کنید. 7- بعد از مدت 5/1 تا 2 ماه میگو بزرگ می شود.

(برای گروه سنی مختلف توصیه می گردد نمونه های دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرد.)

·        عصاره:

با کاردک به سطح یک سیب زمینی تازه نصب شده بکشید و سپس عصاره به دست آمده را روی یک لام (و یا داخل لامل) گذاشته و روی صفحه شیئی میکروسکوپ قرار دهید با تنظیم عدسی چشمی، صدها ذره تشکیل شده را مشاهده خواهید نمود. اگر مایل باشید می توانید عملیات عصاره کشی را با چند دانه ذرت پخته شده تکرار کنید و سپس آن را با عصاره سیب زمینی مقایسه کنید.

لطفا دقت فرمایید با تلاش و تمرینات مکرر قادر خواهید بود عصاره میوه های دیگر مانند سیب، گلابی، موز و ... را نیز به روش مشابه تهیه کرده و با یکدیگر مقایسه نمایید. برای قابل دسترس بودن نمونه ها لطفا هر یک از نمونه های تهیه شده را داخل لامل قرار داده و بعد از خشک شدن آنها، برچسب بزنید.

·        موجودات زنده در آب:

1-  یک ظرف دهان گشاد را از آب تمیز پر کنید و در هوای آزاد، بدون پوشش برای چند روزی قرار دهید.

2-  مقداری خاک و خاشاک (علف) را در آن بریزید و سپس روی ظرف را ببندید و در جایی به دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید.

3-  بعد از پنج روز می توانید موجودات زنده در آب را تماشا کنید، ابتدا باید اسلاید مخصوصی بدین شرح تهیه نمایید، با یک چوب نازک (چوب کبریت یا خلال دندان) دایره ای از مایع روغنی، روی اسلاید درست کنید، ضخامت ومحیط آن دایره نباید از ضخامت و محیط اسلاید بیشتر باشد، سپس توسط قطره چکان مقداری از آب ظرف تهیه شده را در داخل دایره بریزید.

4-  اسلاید را روی صفحه شیئی میکروسکوپ قرار داده و با استفاده از کوتاهترین عدسی شیئی (کمترین درجه بزرگنمایی) و تنظیم عدسی چشمی، حرکت موجودات زنده در آب را می توانید مشاهده نمایید حالا با کمی دقت درجه بزرگنمایی را افزایش داده و مجددا عدسی چشمی را تنظیم نمایید. در صورتی که مشاهده نمودید موجودات زنده با سرعت زیاد حرکت می کنند و امکان تحقیق روی آنها میسر نمی باشد با دقت، توسط لبه یک کاغذ یا پارچه، مقداری از آب اسلاید را کم کنید.

·        پیشنهاد آزمایشات مختلف:

با میکروسکوپ خود (پوست نازک پیاز و سیر، اسفنج رنگی، برش های نازک از برگ درختان و...) را مشاهده نمایید. لطفا توجه داشته باشید در صورتی، نمونه های تهیه شده قابل رویت خواهد بود که نور از نمونه مورد نظر، قابل عبور باشد.

·        نحوه محافظت از میکروسکوپ:

در جای خشک و به دور از رطوبت نگهداری شود. در صورت استفاده نکردن از میکروسکوپ لطفا باطری ها را از محل خود خارج نمایید. (امکان اکسید شدن دارند)

متن های راهنمای فارسی، قابل استفاده برای تمامی مدل ها می باشد. «موفق باشید»