×

مقاله چند نکته برای برگزاری جشن تولد

چند نکته برای برگزاری جشن تولد
بچه ها معمولا دوست دارند همسالانشان، در جشن تولدشان حضور داشته باشند و هیچ چیز به اندازه هیاهو و بازی های بچگانه در روز تولد، به آنها انرژی نمی دهد.
  
بنابراین اگر قصد دارید برای فرزندتان جشن تولد برگزار کنید تا خوشحال شود، از بچه های هم سن و سالش دعوت کنید. با مرور کردن نکات زیر می توانید تولد بهتری برگزار کنید.

1. حداکثر تعداد میهمانان می بایستی یک تا یک و نیم برابر سن فرزندتان باشد. مثلاً در جشن یک کودک 8 ساله، 8 تا 12 میهمان کافیست.

2. قبل از صحبت با فرزندتان در مورد جشن فکر کنید که می خواهید چه مقدار وقت و پول صرف این برنامه کنید. از قبل تصمیم بگیرید که مایل به انجام چه کاری هستید و چه کاری نمی خواهید انجام دهید. این آمادگی مانع از آن می شود که با اصرار فرزندتان کاری را انجام دهید که بعدها مایه تاسف شما شود. بعد از ساماندهی افکارتان، با فرزندتان صحبت کنید تا ببینید او چه نوع جشنی را دوست دارد. این جشن سال اوست و شما باید خواسته های او را در نظر بگیرید. البته شما باید تصمیم نهایی را بگیرید.

3. در برنامه ریزی و آماده سازی میهمانی از فرزندتان کمک بگیرید. یک کودک 8 ساله می تواند اتاق را تزئین کند. کودکی که در مراحل مختلف برنامه ریزی برای میهمانی مشارکت می کند، در نهایت خوشحال تر خواهد بود.

4. در روز جشن یا روز قبل از آن، در مورد نکات مورد نظرتان با فرزندتان صحبت کنید. با هم، رفتارهایی را که هنگام ورود میهمانان یا طی جشن از او توقع دارید، مرور کنید. در مورد رفتارهای مناسب به هنگام باز کردن هدایا، صحبت کنید. مطمئن شوید فرزندتان به خاطر خواهد داشت که پس از باز کردن هدیه هرکس، به آن شخص نگاه کند، نام او را بگوید و تشکر کند. به او بگویید اگر هدیه ای را باز کرد و متوجه شد که خودش آن را دارد، چه واکنشی مناسب تر است: فقط بگو متشکرم. حرف مثبتی در مورد هدیه بگو. بعد آن را برایت عوض خواهیم کرد.
واکنش او را در برابر هدیه ای که اصلاً دوست ندارد، با هم مرور کنید. چند جمله جالب به او یاد بدهید، مثلاً آن عمه! از این ماشین کوکی ات واقعا ممنونم، عروسکم می تواند روی آن بنشیند.

چاپ
نویسنده: م ک. بازیجو
تاریخ انتشار: 1393/05/12 08:30:11