×

میتو

دگر سرگرمی ها

پلاستیکی
گروه سنی
6 سال تا 12 سال
2-4 نفر
جعبه
12 عدد
رنگهای موجود رنگ بندی در هنگام ثبت فاکتور،در قسمت توضیحات قابل انتخاب میباشد.
رنگ بندی قابل انتخاب نیست
ساخته شده با چند رنگ متنوع
آیکون های مرتبط
تقویت تمرکز
تقویت تمرکز
سرگرمی
سرگرمی
عکس العمل
عکس العمل
تقویت روابط اجتمایی
تقویت روابط اجتمایی
عدم موجودی
تست کالا
تست کالا
7روز مهلت تعویض
7روز مهلت تعویض
ارسال سریع
ارسال سریع
بهترین قیمت
بهترین قیمت
امکان سفارش عمده
امکان سفارش عمده
ابعاد
275 * 305 * 45
وزن
360 (گرم)
تولید شده در
ایران
نوع بسته بندی کلی
کارتن
حجم کارتون
0.0452925 (مترمکعب)
وزن کارتون
4.32 (کیلوگرم)
وضعیت موجود
موجود نیست
بازی گوی ها و کاسه ها "میتو" با سه مدل بازی متنوع و دستور بازی مجزا اوقات خوشی را برای شما فراهم میکند. تعداد بازیکن 2 و 3 و 4 نفر
اشتراک گذاری
تگ ها
رتبه ای که به این محصول میدهم
خرید این محصول را به دیگران پیشنهاد میکنم نمیکنم
این پست برای شما مفید بود ؟ بله خیر

روش بازی میتو

 

راهنمای بازی میتو 

بسته ای که پیش رو دارید حاوی 3 روش بازی می باشد.

نحوه قرار گرفتن ظروف برای هر سه روش بازی

شکل 1: ابتدا 12 ظروف یک رنگ را به هم وصل کنید.

شکل 2: با استفاده از پرچم به تعداد نفرات بازیکن 2، 3، 4 نفر ظروف را تقسیم کنید.

شکل 3: به تعداد نفرات بازیکن ظروف رنگی وسط را جای خود قرار دهید.

شکل 4: بازیکنان باید یک رنگ از پرچم و ظروف وسط را انتخاب و آن را روبروی خود قرار دهند.

شروع بازی به روش اول:

شکل 5: داخل هر کدام از ظروف 5 عدد توپ قرار دهید.

شکل 6: تصور کنیم که A,B,C,D بازیکنان هستند. اول A از هر کدام از ظروفی که مربوط به آن می شود. می تواند شروع کند، توپها را بردارد و به صورت عقربه های ساعت داخل ظروف بعدی یکی یکی توپها را بگذارد مثلا از ظرف شماره 2 توپ ها را بر می دارد آخرین توپ را داخل ظرف شماره 7 بگذارد و بعد توپهای ظرف شماره 7 را بر دارد و همین کار را ادامه دهد تا آخرین توپ داخل ظرفی که توپ نیست قرار گیرد. همین کار را به نوبت B,C,D هم باید انجام دهند.

شکل 7: در ضمن مهم نیست که از کدام ظروف مربوط به خود بازی را شروع کنند آن بستگی به فکر بازیکن دارد که با شروع کردن از کدام ظرف می تواند صاحب توپهای بیشتری شود،  در طول مسیر بازی هر موقع تعداد توپ های داخل ظروف شا به 3 عدد رسید باید 3 عدد توپ را بردارید و داخل ظرف مخصوص خود که وسط قرار گرفته بگذارید.

نکته مهم: اگر بازیکنی در حین بازی خود آخرین توپ را داخل ظرفی بگذارد که جمع آن سه توپ شود مهم نیست که در محدوده چه کسی باشد سه توپ برای شخصی است که آخرین توپ را داخل آن ظرف گذاشته باشد و باید سه توپ را بردارد و داخل ظرف مخصوص خود بگذارد. بازی به همین صورت ادامه دارد تا اینکه توپ ها سه تا سه تا از بازی خارج شوند. یا نوبت به کسی برسد که دیگر توپی برای حرکت به جلو نداشته باشد آن موقع نفرات بعدی توپ های باقیمانده محدوده خودشان را بر می دارند و با توپ هایی که قبلا برنده شدند باید ظروف مربوط به خودشان را مثل شروع بازی تکمیل کنند. حالا هر کسی توپ اضافه داشته باشد می تواند ظروف دیگری را تصرف کند.

نکته: اگر شخصی بعد از تکمیل کردن ظروف توپ اضافه ای کمتر از 5 توپ داشت می تواند توپهای اضافه خود را به دیگری قرض داده و در دور بعدی در اولین فرصت قرض خود را پس بگیرد.

(فردی که توپ اضافه بیشتری دارد حق تقدم با آن می باشد. برای مثال اگر یک نفر 3 توپ اضافه و یک نفر 2 توپ اضافه دارد فردی که توپ کمتری دارد باید توپهای خود را به بازیکن مقابل قرض بدهد)

بازی به همین صورت ادامه دارد تا بازیکنان یکی یکی از دور خارج شوند بازیکنی که تمام ظروف را تصرف کند برنده بازی می باشد.

شروع بازی به روش دوم:

ابتدا طبق شکل 5 داخل هر کدام از ظروف 5 عدد توپ قرار دهید.

با انداختن تاس و آوردن شماره 6 نفر اول، دوم و... هر نوبت از بازی مشخص می شود (هر شخص که موفق به آوردن شماره 6 توسط تاس نشود مجاز به شروع بازی نمی باشد).

نفر اول بعد از آوردن شماره 6 یکی از توپهای داخل ظروف مربوط به خود را برداشته و شروع به شمردن ظروف بعدی می کند و توپ خود را داخل ظرف ششم می گذارد. نکته: اگر داخل ظرف آخری که توپ در آن گذاشته می شود، یک توپ یا توپهای دیگری بود و آن ظرف در حریم طرفین دیگر بود باید تمام توپها را برداشته و یکی یکی همه توپها را داخل ظروف بعدی تقسیم کرده تا به ظرفی برسد که داخل آن توپی نباشد و یا این که آن ظرف در حریم خود شخص بازیکن باشد که دیگر نیازی به جابجای توپها نیست، آنجا بازی متوقف می شود و نفر بعدی با انداختن تاس به بازی ادامه خواهد داد.

توجه: بعد از انداختن تاس برای حرکت کردن فقط 1 عدد توپ بردارید و آوردن شماره 6 در این بازی جایزه ای برای انداختن مجدد تاس نخواهد داشت.

برای ادامه بازی، بازیکنان باید طبق توضیحات شکل 7 تا آخر ادامه دهد.

شروع بازی به روش سوم:

بر خلاف روش بازی اول و دوم توپی داخل ظروف نمی گذاریم و هر شخص یک رنگ از توپها را به تعداد 5 توپ یا بیشتر به طور مساوی برداشته و با انداختن تاس و آوردن شماره 6 نفر اول، دوم و... هر نوبت از بازی مشخص می شود (هر شخص که موفق به آوردن شماره 6 توسط تاس نشود مجاز به شروع بازی نمی باشد).

نفر اول مثلا A بعد از آوردن شماره 6 یکی از توپهای خود را داخل ظرف شماره 1 که متعلق به خودش می باشد و در کنار پرچم قرار گرفته است، می گذارد (شکل شماره 8) و بعد مجددا تاس را به عنوان جایزه انداخته و با شماره بعدی توسط تاس توپ خود را به همان تعداد شماره تاس به حرکت در می آورد.

توجه هر شخص می تواند با آوردن هر یک دفعه شماره 6 یکی یکی همه توپهای خود را وارد بازی کند و همینطور می تواند بجای آوردن توپ جدید با همان توپهای داخل بازی به حرکت خود ادامه دهد.

نکته: در طول مسیر بازی اگر توپ شما به خانه ای رسید که یک یا چند تا از توپهای حریف در آن خانه بود شما می توانید با از دور خارج کردن آن توپ یا توپها از حریف خود پیشی بگیرید و حریف شما مجبور است مجددا با آوردن شماره 6 از اول شروع کند.

شکل 9: فردی که شروع به بازی می کند موقعی که توپ ها را به ظرف پایانی نزدیک کرد فقط با آوردن شماره مورد نیاز توسط تاس به تعداد ظروف باقیمانده می تواند توپ را داخل ظرف مخصوص خود بگذارد.

هر شخص زودتر از بقیه موفق شود همه توپ های خود را به ظرف مخصوص خود برساند نفر اول مسابقه خواهد بود.